Gezi şehitleri için çınar dikildi…

02 Haziran 2014 Pazartesi, 19:54
Gezi şehitleri için çınar dikildi…

Cumhuriyet Halk Partili Gençler, Gezi Olayları’nda Hatay’ın verdiği 3 şehit Abdullah Can Cömert, Ali İsmail Korkmaz ile Ahmet Atakan adına Sevgi Parkı bir diğer adı Direniş Parkı’nda çınar ağaçları diktiler.

CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu’nun yaptığı açıklamada, CHP Antakya ve Defne Gençlik Kolları olarak Gezi Olayları’nın başlangıcı olan 31 Mayıs’ ta Akdeniz Mahallesi’nde bulunan Sevgi Parkı bir diğer adı Direniş Parkı’nda Gezi Parkı’nda ölen her şehit için bir çınar ağacı ektiklerini belirterek,  “Etkinliğimize Abdullah Cömert’in ailesi, Antakya ilçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ ve İlçe Yöneticileri,  Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç ve İlçe Yöneticileri, Defne Kadın Kolları ve İl Yöneticileri katılmıştır. Abdullah Cömert’in ailesi Abdullah’ın ağacını kendileri ekmiştir” ifadesinde bulundu.

Ümit Kutlu, görüşlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen yıl bugünlerde Ali İsmail yaşıyor, Abdo Can gülüyor, Berkin ekmek alıyor, Ethem işe gidiyor, Mehmet okuyor, Ahmet tüm devrimci ruhuyla aramızda dolaşıyordu. Bizden canlarımızı alanlar hesabını mutlaka vereceklerdir. Devlet dediğin gençlerin geleceğini düşünür gençleri katletmez. Çocukları ekmek almaya giderken öldüren, gençleri düşüncelerinden dolayı katleden, işçisine emekçisine saygısı olmayan bu zihniyetle yönetilmekten utanıyoruz artık.

 

Biz inanıyoruz ki bu zihniyet şehit annelerinin gözyaşlarında; ölen madenci işçilerinin ailelerinin beddualarında yok olup gideceklerdir. Bu kadar ah alan bir zihniyetin sonu tıpkı öncekiler gibi olacaktır.

Bugün şehitlerimiz Ahmet, Abdullah, Ali İsmail, Mehmet, Ethem, Medeni, Berkin, Uğur ve Ayhan anısına çınar ağacı diktik. Onlar artık bu ülkenin çınarlarıdır. Bu çınarlar yeşerdikçe ve büyüdükçe ülkemizin temeli daha da güçlenecektir. Biz gözünü kaybeden şehit düşen gençler adına ve en önemlisi özgürlüğünü kaybetmek üzere olan halk adına mücadelemizi sonuna kadar vermeye devam edeceğiz. Güneş elbet doğacak, güneşi elbet zapt edeceğiz. Muhtaç olduğumuz kudretin de damarlarımızda ki asil kanda mevcut olduğunun bilincindeyiz. Devlet terörüyle öldürülen tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.”

ARKADAŞLARIMIZ ÖLMEDİ; ÖLDÜRÜLDÜ

Çınar ekimi töreninde görüşlerini dile getiren CHP Defne Gençlik Kolları Başkanı Samet Eskiocak da konuşmasında, arkadaşlarının ölmediğini, öldürüldüklerine vurgu yaptı.

Samet Eskiocak, gezi ruhunun sokaklarda dolaşacağını ifade ettiği konuşmasında düşüncelerini şöyle aktardı:

“Bugün burada Gezi Parkı eylemlerinin birinci yılını anarken eylemlerde kaybettiğimiz gençlerin anısına birer çınar dikerek, onları asla unutmadığımız ve unutmayacağımızı belirtmek isteriz. Gezi eylemlerinde kaybettiğimiz hiçbir arkadaşımız ölmedi, hepsi öldürüldü. Arkadaşlarımızın katillerinin aramızda rahatça dolaşabilmesine göz yuman herkes bizim gözümüzde bu katlin birer parçası ve sorumlusudur.

Demokratik hakkını kullanmak isteyip sokağa inen her vatandaş şu geçtiğimiz bir yıl içinde yaşanan yolsuzluklarla, katliamlara, Soma’da yaşadıklarımızla ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Hükümet uyguladığı iç ve dış politikalarla ülkemizi bir çıkmaza götürmektedir. Gezi Eylemleri’nin temelinde de yatan bu yanlış politikalara tepkidir. Bu yanlış devam ettikçe Gezi ruhu sokaklarda dolaşacaktır”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz