Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Geride Cevapsız Sorular Kaldı…

17 Temmuz 2009 Cuma, 13:42
Geride Cevapsız Sorular Kaldı…

Maşuklu Beldesi’nde 13 yaşındaki bir ilköğretim okulu öğrencisi, arkasında bir sürü soru işareti bırakarak, intihar etti.
 
     Evinin bahçesindeki bir ağaca kendini asan Mert Emircan Gümüş (13), kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam savaşını kazanamayarak hayatını kaybetti.
 
     Edinilen bilgilere göre intihar olayı, 15 Temmuz Perşembe günü sabahı Antakya’ya bağlı Maşuklu Beldesinde meydana geldi. Antakya Cemil şükrü çolakoğlu ılköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Mert Emircan Gümüş (13) o gün iki katlı evinin zemin katında uyudu. Mert, sabah saatlerinde ailesinin de evde olduğu bir anda evinin bahçesindeki bir ağaca kendini astı.
 
      Yaklaşık 1 saat ağaçta asılı kaldığı belirlenen Mert Emircan Gümüş’ün ağaçta asılı vücudunu amcası oğlu görerek ailesine haber verdi. Ağaçtan indirilen Emircan’ın ölmediği ailesi tarafından fark edildi.
 
      Hemen Antakya Devlet Hastanesine kaldırılan talihsiz Mert, burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yapılan ilk müdahalede beyin ölümünün gerçekleştiği belirlenen Mert bir gün süren yaşam mücadelesini dün sabah kaybetti.
 
      Antakya Devlet Hastanesinde yapılan otopsisi sonrası ailesi tarafından cenazesi alınan 13 yaşındaki Mert Emircan Gümüş, öğle saatinde Maşuklu Beldesi mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirdi.
 
     Annesi Gönül Gümüş sinir krizleri geçirdi. Yakınlarının yardımı ile ayakta duran acılı anne Arapça ağıtlar yakarken, 20 yıllık TIR şoförü eşi Adnan Gümüş, oğlunun neden intihar ettiğini bilmediğini söyledi.
 
     Oğlunun hiçbir sorununun olmadığını ifade eden acılı baba, “Hiçbir sorunu yoktu derslerinde de başarılı bir öğrenciydi. Bunu neden yaptığını bilmiyoruz. Onu bulduğumuzda ölmemişti. Hemen hastaneye kaldırdık. Doktorlar yaklaşık 1 saat asılı kaldığı için oğlumun beyin ölümünün gerçekleştiğini ancak kalbinin attığını söylediler. O an yıkıldık zaten bir gün sonra da hayatını kaybetti. Bunu niye yaptı anlamış değiliz.”diye konuştu.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz