Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Gerekli Altyapıya Sahibiz…

03 Mayıs 2012 Perşembe, 10:42
Gerekli Altyapıya Sahibiz…

Altınöz “Dünyanın neresinde olursa olsun üyelerimize anında yardımcı olabilecek bir alt yapıya sahibiz”

 H.Bozok

Hatay Birleşik Sanayici ve ışadamları Derneği (BıRSıAD) Genel Sekreterliği görevine getirilen Serdal Altınöz basınla bir araya geldi.

 

Dernek binasında düzenlenen basın toplantısında, derneğin kuruluş ve tarihçesi ile ilgili bilgiler veren Altınöz, 1994 yılında ESıAD (Esnaf Sanayici ve işadamların Derneği)ismiyle faaliyete başlayan derneğin, 2003 yılında yapılan olağanüstü genel kurul kararı ile isim değişikliğine giderek, 2004 yılından itibaren BıRSıAD olarak çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.
Derneğin Güneydoğu Sanayici ve ışadamları Federasyonu (GüNSıAF) ve Türkiye ışadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi olduğunu anımsatan Altınöz, TUSKON’a üye olmanın verdiği güçle, dünyanın neresinde olursa olsun üyelerine anında yardımcı olabilecek bir alt yapıya sahip olduklarını söyledi. Amaçlarının, dernek üyelerinin bilgi birikimi ve deneyimlerini arttırarak yüksek kalite mal, hizmet üretmelerini sağlamak olduğunu belirten Altınöz, şöyle konuştu:

 

“Yerli ve yabancı meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve üniversitelerle doğrudan veya dolaylı olarak işbirliğiyle çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz. Girişimciliği teşvik etmek, işsizliği azaltmak, kalifiye insan gücü yetiştirmek ve üyelerimizin üretim, dış ticaret ve pazarlama kapasitelerini arttırmak amacıyla uluslararası kuruluşlarla, KOSGEB, DOğAKA, ıhracatı Geliştirme Etüt Merkezi (ıGEME) ve ışKUR gibi kurumlarla projeler gerçekleştirmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

 

Altınöz, üyelerinin yeni pazarları yerinde incelemesini sağlamak amacıyla da dış ticaret gezileri düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.

Ayrıca, üyelerinin bilinçlendirilmesi amacıyla satış teknikleri, insan kaynakları yönetimi, yönetim ve organizasyon, KOSGEB, DOGAKA ve benzeri konularda eğitimler düzenleyeceklerini de ifade eden Altınöz, bunun yanı sıra eğitim ve öğretime katkı sağlamak amacıyla başarılı ve yoksul öğrencilere her yıl burs vermeyi de planladıklarını belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz