Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Genelev’in yıkımı tamamlandı…

14 Haziran 2011 Salı, 11:00
Genelev’in yıkımı tamamlandı…

Antakya Belediyesi yılların kangren bir sorununu daha çözüme kavuşturdu. Antakya H.ömer Alpagot Mahallesi’nde bulunan ve yıllardır hemen her dönem siyasilerin kaldırılması noktasında söz verdiği Genelev’in yıkımı tamamlandı.
 
Hatırlanacağı üzere Antakya Belediyesi ekipleri Genelev’in yıkım çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yıkım çalışmalarını bizzat yerinde incelemiş ve iş makinasının operatör koltuğuna geçerek ilk yıkım işlemini başlatmıştı. 
 
 
Yaklaşık 2 hafta süren yıkım çalışmaları tamamlanırken belediye yetkililerince yapılan açıklamada, bu alanın yeşil alan ve parka dönüştürülerek H.ömer Alpagot Mahallesi’nin ve Antakya’nın hizmetine sunulacağı belirtildi.
 
 
Genelev’in yıkılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri “Her seçimden önce bütün belediye başkan adayları gelir, bizlere genelevi kaldıracağım diye sözler verirdi. Ama biz yıkılacağına inanmıyorduk. Bu yıkımı gerçekleştiren Antakya Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ve tüm emeği geçenleri cesaretinden ve çalışmalarından dolayı kutlarız. Biz evimizin adresini tarif ederken utanıyorduk, artık adres tariflerimizde ve misafir davetlerimizde içimiz rahat edecek Yıkılan bu alanın belediyemizce park ve yeşil alana dönüştürülecek ve mahallemize kazandırılacak olması ayrıca memnuniyet vericidir.”dediler.
 
H.ömer Alpagot Mahallesi Muhtarı Yahya Emeç tarifsiz bir mutluluk içinde olduklarını 40 senelik bir sorunu çözüme kavuşturduğu için sayın Adalet Eski Bakanımız Sadullah Ergin ve Sayın Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz