Gençler CHP’de güç birleştiriyor…

03 Mart 2015 Salı, 11:00
Gençler CHP’de güç birleştiriyor…

CHP Gençlik kolları, Üniversitede örgütlenme çalışmaları kapsamında Antakya üniversite komisyonunu kurduve ilk toplantısını gerçekleştirdi. Antakya üniversite komisyon Başkanlığına Ömer Özgür Beyaz seçildi. Toplantıda gençlerin ülkenin geleceği için artık ellerini taşın altına koymaları gerektiğinin fikri hakimdi. Antakya kadın kollarının da destek verdiği toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan Antakya gençlik kolları başkanı Ümit Kutlu artık gençlerin sesinin yükselmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Kutlu: “Umut dolu yarınlar ancak gençlerin el vermesiyle yeşerir. Gençler siyaset yapmaktan korkmamalı. Tarihi bir seçimin yaklaştığını söyleyen ümit kutlu bu seçimde gençlere büyük iş düşüyor AKP karanlığını ya meşalelerimizle yok edeceğiz yada bu karanlıkta yaşamaya devam edeceğiz. Her geçen gün AKP’nin baskısını daha fazla hissettiğimiz bu günlerde kendini padişah zannedenleri tahtından indirmek her gencin boynunun borcu olmalıdır. Bizlere Mustafa kemal Atatürk’ün emanet ettiği bu ülke sahipsiz değildir.
Bizler bu seçimle birlikte bir kurtuluş mücadelesi vereceğiz nasıl kurtuluş ve Çanakkale savaşında Birlik ve beraberlik içinde emperyalizme yani yedi düvele boyun eğdirdiysek emperyalizmin uşağı olmuş bu hükümete de boyun eğdiririz. Yeter ki kenetlenelim. Kadını, genci, yaşlısı inanalım.
Ülkemize musallat olmuş adı ak kendisi kara zihniyet bu seçimle birlikte gençlerin inançlarında boğulacaktır. Bizler korkma diye başlayan istiklal marşının sahipleriyiz tarih boyunca hiçbir dayatma ve baskıya boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi geldikleri gibi giderler. Onlarda tıpkı geldikleri gibi bu seçimde sandıklarda yok olup gidecekler. Haydi, gençler; ülkemizin aydınlık geleceği için sizde çalışın sizinde umut dolu yarınlara katkınız olsun” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz