Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Gençler Çanakkale yolunda…

06 Mayıs 2010 Perşembe, 14:06
Gençler Çanakkale yolunda…

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığının 2010 yılı faaliyet programları gereği çanakkale-Bilecik gezisine 06.05.2010 tarihinde saat 14.00 te 30 genç, 1 idareci, 2 lider ve noktadan 15 kız, 15 erkek gençten oluşan kafile toplam 33 kişi ile Bilecik’e hareket ettiler.

Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu yaptığı açıklamada; “Gençlerin vatan sevgisini pekiştirmek, tarih ve kültürümüz ile ilgili bilgileri tazelemek, kuruluş ve kurtuluş destanlarının tarihini yeniden ve yerinde yaşatarak öğretmektir” dedi.

Bu gençlerin seçiminde ıl’den ve ılçe’lerden Gazi, şehit çocukları Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden seçilerek maddi durumu iyi olmayan ve bu güne kadar çanakkale’ye hiç gitmemiş gençlerden oluşan ekip, Hatay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karagöz nezaretinde bu geziyi gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca bu gezide, ARTVıN—NığDE—HATAY—VAN ıllerinden gelen diğer gençlerle diyalog kurmak, kaynaşmak, herkes kendi ıli’nin örf ve adetlerini anlatarak sıcak bir ortam yaratmak temel amaç olacaktır. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz