Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Genç Girişimcilere Liderlik Eğitimi…

18 Şubat 2010 Perşembe, 11:49
Genç Girişimcilere Liderlik Eğitimi…

Hatay Genç ış Adamları Derneği (HAGIAD) ıle Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGID) yeni bir projede bir araya geliyor.
 ış dünyasını yakından ilgilendiren çalışmalarda ortaklık yapan, ekonomi platformunun başarılı iki derneği bu kez de “Genç Girişimciler ıçin Liderlik Eğitimi”nde rol oynayacak. Söz konusu çalışma ABD’nin saygın üniversiteleri ile işbirliği yaparak geliştiren kuruluş LMI (Leadership Management International) tarafından yürütülmekte olup, genç girişimciler ve işinde lider olmak isteyen yöneticiler hedeflenmektedir.
 
Projeye ev sahipliği yapan Hatay Genç ışadamları Derneği Başkanı Aykut özbuğday, HAGıAD’ın yine Antakya’da bir ilke imza attığını belirterek şöyle konuştu:
“Kentimizin genç, dinamik ve yeni nesil işadamlarını temsil eden bir STK olarak düzenleyeceğimiz bu eğitim programıyla ilimizin potansiyelini teşkil eden yatırımcı ve girişimcilerimizin iş yaşantılarına, işe bakış açılarına ve planladıkları yatırımlarına yeni bir vizyon, bilgi ve derinlik katmayı hedeflemekteyiz. Böylece iş kapasitelerinin ve verimliliklerinin artmasına da yardımcı olmayı, kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Geleceğin yönetici ve liderlerini en iyi şekilde hazırlamak, sorumluluk almayı ve bunu olumlu kullanmayı öğrenmelerini sağlamak amaçlarımız arasındadır. Proje ortağımız Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin de ekonomi platformunda aldığı konum itibariyle derneğimizle benzer hedefleri olduğunu biliyoruz. ış dünyasını yakından ilgilendiren projelerde birlikte çalıştığımız HATAY KAGID ile yine bir projede buluşmuş olmaktan ayrıca mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isterim.”
 
Proje ortağı olan Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu’da yaptığı açıklamada dernek olarak HAGIAD ile birlikte Antakya’da bir ilke imza atmanın önemine değinerek şöyle konuştu:
“Genç girişimcilere ve işinde lider olmak isteyen yöneticilere yönelik bir eğitim programını  şehrimize getirmek için HAGIAD’ın ortaya koyduğu bu proje KAGID’in  vizyonunu en iyi anlatan çalışmalardan biri olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla böyle bir projeye ortak olmak dernek olarak bizleri de çok mutlu etti. Söz konusu çalışmanın bugün 60’ın üzerinde ülkede 40 yılı aşkın süredir insanın liderlik potansiyelini ve özellikle yaşam kalitesini arttırmak üzere yapıldığını öğrenmiş bulunuyorum. LMI’yı anlatmak ve uygulamak için hazırlanan bu eğitim programının bireysel verimliliğini arttırmak isteyen herkese çok büyük yararı olacağı düşüncesindeyim. Verimlilik ve performansta hızlı bir ilerleme hedefleyen bu eğitim programının Antakya’da verilecek olması kaçırılmayacak bir fırsattır. Liderliği kendine hedef almış tüm girişimcileri bu eğitime davet ediyoruz.”
 
Eğitim Dr.Can Zinneha organizasyonu ile Dr.Zerrin Başer tarafından 23 şubat Salı günü Savon Otel’de verilecektir. Kontenjan 40 kişi sınırlıdır. Katılım şartları için aşağıdaki iletişim adreslerine başvurulması rica olunur.
SEMıNERE KATILIM  VE KAYIT ıçıN  ıLETışıM :
 
e-mail:hataykagid@gmail.com   Tel: 213 70 90
e-mail: info@hagiad.org.tr          Tel: 214 99 70 – 214 37 09
 
LMI NEDıR?
 
LMI Bütünsel Liderlik Yaklaşımı, bireylerin iş yaşamından başlayarak yaşamlarının her alanının lideri olmaları çerçevesinde bir dizi eğitsel süreci kapsar. LMI liderliği bir konum, bir pozisyon olarak değil bir inanış, bir düşünce ve davranış biçimi olarak tanımlar. Liderin görevi çalışanların kendilerini birer lidere dönüştürmektir ve bu amaçla da profesyonel gelişimi destekleme kararlılığı gösterir.
 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz