Gazetecilerden Savaş’a Teşekkür…

16 Nisan 2014 Çarşamba, 10:24

Geçtiğimiz hafta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte ıskenderun’da düzenlediği 70. Yerel Gazetecilikte Meslek içi Eğitim Semineri’nde gazeteciliğin temel sorunları ve çözüm arayışları ele alındı

.
Kahramanmaraş, Hatay, ıskenderun ile Kilis çevre il ve ilçelerden çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleşen seminere; Hatay BşB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, TGC Başkanı Turgay Olcayto, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi (KAS) Dr. Colin Dürkop, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’nun da yer aldığı Hatay’ın basın mensupları katılım gösterdi.

Seminere katılarak özgür basın ve gazeteciliğin sorunlarına getirilen çözüm önerilerine destek veren Başkan Savaş, kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında önemli ve bir o kadar da kritik görevler üstlenen basın mensuplarının, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ifade özgürlüğünün kısıtlanmaması gerektiğini ifade etti.

Hatay BşB Başkanı Lütfü Savaş’a 70. Gazetecilikte Meslek ıçi Eğitim Semineri’ne katılımlarından ve verdiği desteklerden ötürü TGC ve KAS adına Gazeteci Mişat Kalaycıoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz