Gazeteci Fatih Ertürk; CHP’den A. Adaylığını açıkladı…

12 Şubat 2015 Perşembe, 10:37

Hatay’ın bağrından kopan Türkiye’nin yakından tanıdığı Basın dünyasının duayenlerinden Gazeteci hemşerimiz Fatih Ertürk Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapma kararı aldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan başarılı gazeteci Fatih Ertürk; “Atatürk’ün aydınlık yolunu hem Türkiye’de hem de Hatay’da yeniden bu ülkenin bağrına yeniden vurma özlemi adına, Beytülmal’a el uzatmış ve haram bulaştırmış, ‘Allah’tan korkmayan, kuldan utanmayan’ haramilerin saltanatını yerle bir etme kavgası uğruna Hatay’dan CHP milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Bu kararımı memleketimde açıklayacağım.” Dedi.

Fatih Ertürk açıklamasının devamında; “Beni hemen hemen her gün arayan ve siyasete girmemi isteyen; Antakya’daki, Samandağ’daki, Defne’deki (Harbiye), ikinci evim Arsuz’un Höyük, Gözcüler, Haymaseki ve Tülek köylerindeki, Dörtyol, Hassa ve Erzin’deki dostlara; Kırıkhan’daki Boydak’lara, Altınözü’ndeki Kavasoğlu ailesi başta olmak üzere, Reyhanlı’daki, Nenemin memleketi Yayladağı ve Şenköy’deki Bademciler olmak üzere tüm akrabalarıma teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

FATİH ERTÜRK KİMDİR?..

Doğum yeri ve yılı: 1962-Antakya
Mezun olduğu ilk ve orta öğretim okulları: İstiklal İlkokulu, Gazipaşa Ortaokulu, Antakya Merkez Lisesi
Yüksek Öğrenim: Lisans; Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi (1986), Master çalışması; Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enistütisi.
Bildiği Yabancı Diller: İngilizce (iyi), Almanca (orta)

Mesleki Özgeçmişi:

Fatih Ertürk; 1985 yılında AKAJANS’ta meslek hayatına başladı. Sırasıyla 1986 yılında Tercüman Gazetesi ve Yankı Dergisinde, 1988-1990 yılları arasında Türkiye Gazetesi’nde muhabirlik yaptı. 1991-1994 yılları arasında Milliyet ve Meydan gazetelerinde parlamento muhabirliği görevinde bulundu.

1994 yılında STAR Televizyonuna transfer oldu. Ertürk; STAR’da 1994-1996 yılları arasında parlamento büro şefliği, Mayıs 1997- 1998 arasında STAR Televizyonu Ankara Temsilciliği görevini üstlendi.
Kasım 2002 yılında SABAH gazetesinde Parlamento Muhabiri olarak göreve başladı. Kasım 2005 tarihinden itibaren SABAH Ankara’da “BİZİM MECLİS” adıyla köşe yazmaya başladı. 28 Mart 2006’da kendi isteğiyle SABAH Gazetesinden ayrıldı.
Fatih Ertürk; Gazeteciler Cemiyeti, Parlamento Muhabirleri Derneği, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanları Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Foto Muhabirleri Derneği üyesidir.
Ertürk, Mayıs 2000 tarihinde “STAR televizyonu üstün hizmet ve başarı” ödülünü aldı. 2004 yılında “MECLİS DERGİSİ” tarafından “Yılın Gazetecisi” seçilen Ertürk, 2005-2006 yılında “Kültür Bakanlığındaki Bankamatik Sanatçılar”, “2001 krizinden bir gün önce hangi banka ne kadar dolar aldı haberleriyle 3 ayrı sivil toplum kuruluşunca “başarı ödülü” ile ödüllendirilirdi.

2006 yılında SABAH gazetesinden ayrıldıktan sonra 2009 yılına kadar “ULUS” dergisini yeniden çıkaran Fatih Ertürk 2010 yılında Halk TV’de “Yorumcu ve program yapımcısı” olarak göreve başladı.

Fatih Ertürk halen Halk TV’de “Türkiye Nereye” adlı programın yapımcısı ve sunucusudur.
Ertürk, 10 yıldır sürekli basın kartı (Basın Şeref Kartı) sahibidir.
Ertürk, Evli ve bir çocuk babasıdır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz