Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Ğadir Humm konferansı Pazar saat 16:30’da…

10 Ekim 2014 Cuma, 14:43

Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV)Başkanı Şeyh Ali Yeral Ğadir Bayramı doalayısıyla bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan Hz. Ali Ğadir Humm Bayramı ve Kardeşlik Konferansı’na tüm Hatay halkını davet etti. Sözlerine tüm insanlığın Ğadir Humm Bayramını kutlayarak başlayan Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV)Başkanı Şeyh Ali Yeral Konferansın bu yıl her zamankinden farklı olarak Ğadir Bayramı’ndan 1 gün sonra yani Pazar günü saat 16: 30’da Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağını söyledi.

EHDAV Başkanı Şeyh Ali Yeral’in açıklaması aynen şöyle:

“S.A Sevgili din ve dava kardeşlerim, kısmetse Cumartesi günü en büyük ve kutsal bayram olan Mübarek Gadir Hum Bayramını idrak edeceğiz.

O gün toplumumuzun ibadet ve dualarla meşgul olmasından, aynı gün salonda resmi voleybol maçı bulunmasından, uzak yerlerden gelen misafirlerin geliş ve dönüşlerde bazen sıkıntı yaşamasından ve ertesi günün Pazar günü olmasından dolayı, 16. U.ARASI “HZ. ALİ – GADİR HUM BAYRAMI ve KARDEŞLİK” Konferansımızı, 12 Ekim Pazar günü Antakya Kapalı Spor Salonunda saat: 16.30’da yapacağız.

Kadın – erkek tüm İmam Ali ve kardeşlik aşıkları davetlidir. Selam ve aşk-ı niyaz ile…
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi vatandaşlarımızın ‘Ğadir-i Hum Bayramı’nı kutlar, sağlık, huzur ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlara sevdikleri ile beraber erişmelerini dilerim.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz