Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

ğadir-Hum canlı yayında…

13 Kasım 2011 Pazar, 20:08
ğadir-Hum canlı yayında…

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın Toplumsal Kucaklaşma olarak adlandırdığı etkinlikleri şOK MEDYA canlı olarak yayınlıyor…
 
Antakya Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliği Hatay’da 92. 5 Radyo şok yanısıra tüm dünyada da hatayradyosu.com ve asyaradyo.com ‘ dan canlı olarak dinleyebillirsiniz…

Toplumsal Kucaklaşma olarak adlandırılan etkinlikte ilk olarak EHDAV Başkanı bir konuşma yaptı.

Başkan Ali Yeral konuşmasında Birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yeral; Suriye’ de yaşanan olayları değerlendirirken, Türkiye Cumhuriyeti’ nin tutumunun çok hatalı olduğunu söyledi.

Türkiye ve Suriye bir aile 2 devletiz ifadelerini kullanan  Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral katılımcıların tamamına teşekkür etti. Suriye ve Türkiye tıpkı Azerbeycan Türkiye gibi ortak tarihe sahiptir. Dedi.

 

 

Saat 20-20 itibariyle söz alan CHP Hatay milletveki M. Ali Ediboğlu; EHDAV Başkanı Ali yeral’ a teşekkür ederek sözlerine başladı ve “Bugün hiçbir iş yapılmaz ve insanlık için birşeyler üretilmeye çalışılır” dedi.

 Milletvekili Ediboğlu konuşmasının sonunda Tüm Alevilerin ğadir Bayramı’nı kutladı.  

 

Saat 20-30 itibariyle söz alan CHP Hatay milletvekili Refik Eryılmaz tüm katılımcıları Bayramınız kutlu olsun manasında Arapça selamdı. Milletvekili Eryılmaz; dini konulara girmek istemediğini söyledi ve bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür etti.

 

Suriye’ de çok tehlikeli bir oyun oynandığına işaret eden vekil Eryılmaz Başbakana seslenerek :Suriye ile kurulan o güzel ilişkilerin özlemi içindeğiz. Ne oldu da ani bir dönüşle Türkiye; Suriye karşıtı bir konuma girdi?

CHP Hatay milletvekili Refik Eryılmaz konuşmasının sonunda; “Sayın Başbakan Suriye ile ilgili politikalarını yeniden gözden geçirmeye davet ediyorum” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsel Tekin söz alınca selamlaşma iamaçlı söz aldığını söyledi..

Hz. Ali’nin “Doğru, dürüst ve nazik kişileri seçin, ve çıkar ummadan ve korkmadan acı gerçekleri söyleyebilenleri tercih edin.” sözüne vurgu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsel Tekin “Dayanışmayı birliği kutlamaya geldim” dedi.

 

 Genel başkanın selam ve saygılarını iletti.

 

 Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz saat-20-35 itibariyle konuşmasına başladı…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz; konuşmasının başında tüm Alevi vatandaşları çiçek olarak nitelendirdi ve tüm vatandaşların Bayramını kutladı.

Hoşgörü saygı ve sevgiye vurgu yapan Vali Lekesiz ilk akla gelen kuşkusuz  Ehli Beyt sevgisidir” dedi.

 

Hatay’da Alevi ve Sünniler yaşamıyor Anadolu’ nun yürekli insanları yaşıyor şeklinde görüş bildiren  Vali lekesiz Kerbela hala kanamaktadır dedi…

 

 Toplumlar birlik ve berabirliğini koruyabildikleri sürece ilebet yaşar şeklinde konuşan Vali lekesiz herkesi hassas olmaya davet etti…

ünlü yazar (“…Ve Hidayete Erdim” Kitabının yazarı) Muhammed Et-Tiycani Es Sevami’ nin de konuk olduğu etkinlik çok geniş bir katılımla gerçekleşti… Tiycani; konuşmasında “içerisinde Osman, Ebu Bekir, ömer gibi isimlerin de bulunduğu 120 bin sahabenin namazlarında Ehli Beyt- i zikretmemesi namazlarını geçersiz kılar” dedi.

…Ve burada adını zikredemediğimiz birçok konuk demeçler vererek birlik ve kardeşliye çağrı yaptılar…

 Canlı yayın 13-11-2011 itibariyle saat -22-15 gibi son buldu…

Bizi ınternet ortamı ya da fm bandı üzerinden ya da asyagazetesi.com üzerinden takip eden tüm dinleyicilerimizin ğadir Bayramı’ nı birkez daha kutlarız…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz