Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Futbol ıllerin Tanıtımında Önemlidir

25 Haziran 2012 Pazartesi, 10:45
Futbol ıllerin Tanıtımında Önemlidir

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, futbolun illerin tanıtımında etkili rol oynadığını belirtti.
 
 
 
AA
 
 
 
Lekesiz, ıskenderun’da ıssos Otel’de, Hatayspor tarafından düzenlenen dayanışma ve kaynaşma toplantısında yaptığı konuşmada, futbolun günümüzün etkin bir spor dalı olduğunu söyledi. 
 
 
 
Hatay’ın her anlamda gelişme kaydettiğini ifade eden Lekesiz, kentin sanayisinden tarımına, denizinden ticaretine birçok alanda Türkiye’de çok iyi bir konumda olduğunu kaydetti.
 
 
 
Dünyanın birçok ülkesindeki kentlerin futbol takımlarıyla ismini duyurmayı başardığını vurgulayan Lekesiz, ”Futbol illerin tanıtımında etkili rol oynuyor. Türkiye’de Hatay’dan ekonomik olarak daha az gelişmiş kentler var. Ama futbol takımları birinci ligde, süper ligde oynadığı için daha çok tanınıyor ve biliniyor. Bu anlamda Hatayspor çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde takımımızı hak ettiği yere taşımamız gerekiyor” diye konuştu. 
 
 
 
Kentteki bütün takımların kendileri için çok önemli olduğunu belirten Lekesiz, Kırıkhan ve ıskenderun’daki takımların da desteklenmesi gerektiğini söyledi. 
 
 
 
Hatayspor Kulüp Başkanı Hikmet çinçin de takımlarının bir üst lige çıkması için çalıştıklarını, bu konuda herkesin desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti. 
 
 
 
Düzenlenen toplantıya, Antakya Belediye Başkanı Lüftü Savaş, ıskenderun Kaymakam Vekili Mehmet öz, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Kadir Teksöz ve işadamları katıldı. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz