Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Fırtına Hayatı Felç Etti…

13 Mart 2012 Salı, 12:31
Fırtına Hayatı Felç Etti…

Saatteki hızı 94 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı evlerin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi -Fırtınanın etkisiyle bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, ıskenderun’da Amanos Dağları’ndan keşişleme esen fırtınanın hızı, zaman zaman saatte 94 kilometreye kadar çıktı.
 Fırtına nedeniyle Esentepe Mahallesi’nde bir evin uçan alüminyum çatısı bir otomobilin üzerine düşerek zarar verdi. Buluttepe Mahallesi’nde ise bir evin çatısında bulunan güneş enerjisi paneli bahçede ağacın üzerine düştü. Bazı yerlerde ise ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu. ılçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ise fırtına nedeniyle Sefa Atakaş Demircilik ile Tosçelik Fen liseleri, Karayılan, Tatarlı, Madenli ve Karahüseyinli ilköğretim okullarında eğitime bir gün ara verildi.
 
Meteorolojiden yapılan açıklamada ise beklenen kuvvetli yağışın ve rüzgarın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların, denizcilerin, balıkçıların, seracıların ve tüm ilgililerin tedbir alması gerektiği kaydedildi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz