Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Fırlayan taşlar can alabilir…

22 Haziran 2009 Pazartesi, 15:44
Fırlayan taşlar can alabilir…

Antakya-Samandağ karayolunda yaşanan trafik kazaları bugüne kadar onlarca insan yaşamına neden oldu. Buna rağmen hiçbir düzenlemeye gidilmeyen yolda, ölüm bu kez kılık değiştirerek geliyorum diyor. Yolun Baltacık mevkii de kalan kısmında yaşanan tehlikeye dikkat çeken vatandaşlar yetkili birimlerin artık bu soruna bir çare bulmasını bekliyor.
 
Yolun kenarında yer alan ve yol boyunca ve yer yer 3 metre genişliğe kadar ulaşan taşlık kısmın faciaya yol açacağını hatırlatan vatandaşlar, motorlu araçların söz konusu alanı kullanmasıyla birlikte lastik altlarından fırlayan taşların daha önce yaralamalı birkaç olaya neden olduğunu söylediler.
 
BıRıNıN öLMESı Mı BEKLENıYOR?
 
Durumu yetkili birimlere defalarca iletmelerine rağmen soruna çare bulunmadığını anlatan vatandaşlar, yol kenarındaki işyerlerinin camlarının ise fırlayan taşlardan kırıldığını anlattılar. Kırılan camları elleriyle göstererek durumun ciddiyetini anlatan vatandaşlar, “Bu soruna bir an önce çare bulunmasını istiyoruz.
 
Biraz asfaltla bu iş çözülür. ınsan yaşamının önemsenmesini istiyoruz. Motorlu araçların lastikleri altından fırlayan taşlar camlara değil, kaldırımdan geçen insanlara da isabet edebilir. Zaten daha önce böyle olaylarda yaşandı. Birileri ölmeden bu işe çare bulunmalıdır” dediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz