Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Finans Sektörün Artması Gerekiyor…

25 Kasım 2011 Cuma, 09:32
Finans Sektörün Artması Gerekiyor…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül, finans sektörünün kadın girişimcilere yönelik çalışmalarını arttırması gerektiğini belirtti.      Gül, yaptığı yazılı açıklamada, ABANK ile yapılan görüşmeyle, bankanın kadın girişimcilere yönelik olarak Uluslar arası Finans Kurumu (IFC) ve Hollanda Kalkınma Ajansı (FMO) ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında, kadın girişimcilerin sahip olduğu küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansmanında kullanılmak üzere 40 milyon dolar kredi sağlandığını kaydetti.     
 
Kredi kaynağının talebe bağlı olarak büyüyebileceğini ifade eden Gül, krediden yararlanılabilmesi için şirketin yüzde 51 hissesinin kadın ortağa ait olmalı veya yüzde 20 hissenin kadın ortağa ait olmakla birlikte, yönetim ve denetim kurullarının yüzde 30’unun kadın ortaklardan oluşması gerektiğini belirtti.
 
 
Kadın girişimcilere yönelik olarak yapılan bu tür çalışmaların artarak devam etmesinin önemine değinen Gül, finans sektörünün kadın girişimcilere yönelik çalışmalarının artması gerektiğini kaydetti.
 
 
Finans sektörünün kadın girişimcileri bilgilendirmek amacıyla reklamlarında bu konulara daha fazla yer vermelerinin önemli olduğunu vurgulayan Gül, toplantı, seminer, konferans gibi uygulamalarla kadın girişimcilere yol gösterilmesini talep etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz