Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Film şenliğine davetlisiniz…

03 Aralık 2009 Perşembe, 10:12
Film şenliğine davetlisiniz…

DıSK Genel ış, KESK şubeler Platformu, HAMOK, TMMOB ve Halkevleri tarafından düzenlenecek olan etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan komite üyeleri halkın tüm kesimlerinin ücretsiz olarak gösterime girecek olan filmlere katılımlarını beklediklerini söylediler.
Komite adına AGC binasında bir açıklama yapan Ses şube Başkanı Kemal Yalçın, festival de bu yıl ‘biz başka dünya isteriz’ teması çerçevesinde kriz, işsizlik, güvencesizlik, mücadele dolu emek öykülerinin beyaz perdeye yansıyacağını söyledi.
Film gösteriminin sadece salonlarla sınırlı kalmayacağını hatırlatan Yalçın, etkinliklerin mahallere, işyerlerine ve sendikalara uzanacak ve izleyicilerin işçi filmleriyle burada yapılacak olan özel gösterimler aracılığıyla da buluşacaklarını anlattı.
Festival açılışının 10 Aralık 2009 Perşembe günü tarihinde Antakya Kültür Merkezinde yapılacağını belirten Yalçın, 1990 ve 1991 yıllarındaki büyük Zonguldak grevi ve yürüyüşünü konu edinen ‘Yüz bin kişiydiler’ belgeselinin gösterimiyle yapılacak olan açılışın da diğer etkinlikler gibi ücretsiz olduğunu söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz