Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Festival Bugün Başlıyor…

05 Aralık 2009 Cumartesi, 10:07
Festival Bugün Başlıyor…

Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivali bugün start alıyor.Festivalin Organizatörlüğünü ve Yöneticiliğini Kıvanç Amber, Koordinatörlüğünü Jozef Naseh’in üstlendiği Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivali 5-11 Aralık 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
AMBER: FESTıVALı ULUSLAR ARASI BOYUTA TAşIMAK ıSTıYORUZ…Festival yöneticisi Kıvanç Amber dün düzenlediği toplantıda Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivalinin şehrimize ve ülkemize büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Amber, “Ezanın çan sesi ile harmanlaştığı; dillerin, dinlerin ve medeniyetlerin bir arada uyum içinde yüzyıllardır yaşadığı Antakya’da, birincisini düzenleyeceğimiz “Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivali” kültürel anlamda şehrimize ve ülkemize büyük bir katkı sağlayacaktır.
 
Binlerce yıllık medeniyete sahip bu şehir, kültür ve sanat alanındaki etkinliklerle buluştuğunda tüm dünyaya örnek olabilecek bir kültür ve sanat merkezi olacaktır. 5-11 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz festival, kısa ve belgesel tarzda yapımı gerçekleşmiş filmlerin festival seyircisiyle buluşmasını ve bu tarz filmlerin halkımız tarafından benimsenmesini sağlayacaktır. Türkiye’de düzenlenen birçok festivalden farklı bir vizyonla hareket ederek birincisini düzenlediğimiz festival T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşmektedir.
 
Amacımız, festivalin takip eden senelerde uluslararası bir boyut kazanarak, kurumsal bir kimliğe kavuşması ve de Antakya’nın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlamaktır. Bu büyük ve anlamlı organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
 
ıLK üç’ E GıREN FıLM öDüLLENDıRıLECEK…Festivalin Organizatörlüğünü ve Yöneticiliğini yapan Kıvanç Amber, festivalde bir jürinin bulunacağını, bu jürinin belirlediği ilk filme ödül verileceğini dile getirdi.
 
Amber, “Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivalinde birinciye 2 bin Tl, ikinciye bin Tl, üçüncüye beş yüz Tl ödül verilecek. Ayrıca sponsorlarımızdan çaykur, festival boyunca ücretsiz olarak çay dağıtımı yapacak” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz