Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Fenerbahçeliler Altın Yılında…

20 Ocak 2010 Çarşamba, 12:53
Fenerbahçeliler Altın Yılında…

Hatay Fenerbahçeliler Derneği, kendi bölgesinde yaptığı katkıların dışında yurt içinde de sosyal faaliyetlere destek vermesi nedeniyle müzesine yeni plaket ve ödüller kazandırdı. Dernek başkanı Ali Ezelsoy, yaptığı açıklamada, 1996 yılında kurulan ve 88 üyesi bulunan derneklerinin sadece Hatay’ a değil, yurdun dört bir tarafında ihtiyaç sahibi kişi ve kurumlara da katkıda bulunduğunu söyledi.
 
 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım tarafından 2006 yılında açılışı yapılan 8 derslikli Hatay Fenerbahçe ılköğretim Okulu’ nun Türkiye’ de ilk ”Fenerbahçe okulu” olduğunu ifade eden Ezelsoy, şöyle devam etti: ”Hatay’ daki Fenerbahçe gönüllülerinin en büyük rüyası Fenerbahçe isminin sonsuza kadar yaşatılmasıydı. Başkan Aziz Yıldırım’ ın göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda yola koyulan derneğimiz, Bağrıyanık Mahallesi’ nde hayallerini gerçekleştirme olanağı bulmuştur. Laboratuvar, bilgisayar odası, kütüphane, ana sınıfından oluşan 8 derslikli okulumuzun özellikle kırsal bölgede ikamet eden dar gelirli vatandaşlarımıza hitap etmesi bizim için ayrıca önemlidir. Bu çalışmamızdan dolayı Fenerbahçe dernekleri arasında yapılan araştırmada, derneğimiz Altın Para ödülü’ ne layık görülmüştür. Geçen yıl, eğitime ve engellilere yaptığımız katkı nedeniyle 26′ sı yurt dışı olmak üzere 146 dernek arasından ‘en başarılı dernek’ seçildik.”
 
 
3 GüMüş, BıR BRONZ MADALYA
üyelerin ailece yardım amaçlı katıldıkları yemeklerden elde edilen gelirleri Mehmetçik Vakfı’na bağışladıklarını, bundan dolayı 3 gümüş, 1 bronz madalya aldıklarını belirten Ezelsoy, şöyle dedi: ”Derneğimiz 14 yıllık faaliyeti içinde gerek il, gerekse Türkiye çapındaki toplumsal ve sportif anlamda örnek olacak davranışlar sergilemesinden dolayı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından ”Kariyer Dalı Büyük ödülü”ne layık görüldü.” Muş’ta 320 öğrenciye giysi ve kırtasiye yardımının yanı sıra Pakistan’ da depremzedelere yardım kolileri gönderdikleri için ”Altın Pul” ödülü aldıklarını dile getiren Ezelsoy, şöyle devam etti: ”Ayrıca, kentte 300 engelliye tekerlekli sandalye bağışında bulunarak, onları bir nebze olsun sevindirmenin mutluluğunu yaşadık. özellikle eğitim alanında bir seferberlik yarışı içerisindeyiz. Tüm faaliyetlerimizi Fenerbahçe’ nin misyonuna ve itibarına yakışır şekilde gerçekleştiriyoruz. Sportif ve sosyal etkinliklerle halkımıza hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” Ezelsoy, eğitime destek amaçlı çalışmaların yanı sıra Antakya’ da Habibi Neccar Dağı’ na 10 bin ağaçlı ”Fenerbahçe Ormanı” kurduklarını kaydetti.
Köylerde sağlık taraması başlattıklarını ifade eden Ezelsoy, ”Yayladağı Güveçci Sınır Karakolu’ nun restorasyonunu gerçekleştirdik. Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu (SHçEK) bünyesinde bulunan Kimsesiz çocuklar Yurdu’ nu ziyaret ederek bilgisayar bağışı gerçekleştirdik” diye konuştu. Ezelsoy, Hatay’ daki üyelerinin tamamının iyi eğitimli ve farklı sektörlerde üst düzey yönetici olduklarını, kentte havaalanının hizmete girmesiyle Fenerbahçe’ nin tüm derbi ve Avrupa kupası maçlarına giderek takıma tribün desteği verdiklerini sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz