Fedai Yücedal Açıklamada Bulundu…

28 Aralık 2013 Cumartesi, 11:11
Fedai Yücedal Açıklamada Bulundu…

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Belediye Başkan adayı Fedai Yücedal, Antakya’nın öncelikle eski huzuruna kavuşturacaklarını söyledi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Gazetemizi ziyaret eden ve projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Fedai Yücedal, “Antakya’da daha önce var olan huzuru tesis edeceğiz.  Alevisi yle-Sünnisiyle tüm vatandaşlarımıza eski Antakyasını geri getireceğiz. öncelikli konumuz huzurdur” dedi.

Prestij projelerinin Uzun çarşı olacağına vurgu yapan MHP Antakya belediye Başkan adayı Fedai Yücedal, “AVM ile uzun çarşıyı rekabet edebilecek bir duruma getireceğim.

çarşının tarihi özelliklerini ön plana çıkartarak alış veriş merkeziyle rekabet edebilir konumu sağlanacak.

Görsel ve estetik manada düzenlemeler yapılacak.  çarşıya arabasıyla gelen veya gelebilecek insanlarımızın park edebilecekleri alanlar oluşturulacak” ifadesinde bulundu.

Antakya’nın mezarlık dışında nefes alabilecek yerleri kalmadığının altını çizen Fedai Yücedal,

“Nefes alabilecek alanlar oluşturacağım. Yeşil alanları çoğaltacağım. Mezarlık dışında nefes alabilecek bir yer yok. Kesinlikle yeşil alanlar çoğalacak. En büyük örnek, sebze hali başka yere taşınacak ve mevcut yeri parka dönüştürülecek” sözünü verdi.

Mahallelerde, Mahalle konakları oluşturacağını, mahalle konağında mahalle muhtarının yan sıra, sohbet edebilecek, taziye için kullanılabilecek çok amaçlı salonlar oluşturacağım.

Eski köy yeni mahalle olan 2-3 mahallenin ortak kullanabilecekleri düğün salonu, kompleks, dinlenme tesisi konaklar oluşturacağım” dedi.

ESKı MAHALLE BEKçıLERı GERı GELECEK

Antakya’daki hırsızlık olaylarını önlemek için eski mahalle bekçiliğini geri getireceğini kaydeden MHP Antakya Belediye Başkan adayı Fedai Yücedal, “Emniyet Müdürlüğü ile bu konuyu organize ederek, özel güvenlik şirketiyle anlaşma yaparak, mahallelerdeki düdük sesi eksik olmayacak. çünkü hırsızlık olayları giderek artıyor. Gece çalınacak düdük, hırsızın amacına ulaşmasına engel olacaktır” dedi.

Mahallerin sorunlarını tespit edecek kadınlar Meclisleri oluşturacağı sözünü de veren MHP Adayı Fedai Yücedal, “Kadınlar meclisimizde mahallelerimizin sorunları tartışılıp, eksiklik giderilecek. Kadınlarımızın el atacağı sorunların çözümü çok daha rahat olacağına inandığım için, kesinlikle Kadınlar Meclisi vazgeçilmeyecek projelerimizin başında geliyor” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz