Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Fahri Konsolos ıçcan…

28 Kasım 2013 Perşembe, 11:08
Fahri Konsolos ıçcan…

özova Group’un davetlisi olarak Hatay’a gelen Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev Türkiye-Kazakistan Yatırım Konferansına katıldı.
 
Konferansta özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat ıçcan’a düzenlenen törenle Kazakistan Fahri Konsolosluk unvanı verildi.
 
Kazakistan’ı tanıtan resim sergisinin açılışını yapan Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat ıçcan açılışın ardından resim sergisini gezdiler.
 
Konferansta Kazakistan’ı tanıtan slâyt gösterisinin ardından açılış konuşmasını yapan özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat ıçcan: “Bilindiği gibi Türkiye ile Kazakistan ortak tarihe ve kültüre sahip olup birçok alanda ortak iş yapmaktadır, yeni yatırımlar ile bu ilişkiler güçlendirilmektedir. Orta Asya’nın parlayan ülkelerinin başında yer alan Kazakistan Cumhuriyeti’nin Fahri Konsolosluğu görevine şahsımı layık gören Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Sayın Büyükelçim Canseyit Tüymebayev’e huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi.
 
Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan’la ilgili gelen konuklara geniş bilgiler verdi. Bugüne kadar birçok alanda Türk işadamlarının ülkesinde yatırımlar yaptığını belirten Büyükelçi Tüymebayev ülkeye giriş için vize şartı aranmadığını söyledi.
ıki ülke arasındaki ilişkilere dikkati çeken Büyükelçi Tüymebayev, ” ışadamı Murat ıçcan’ın Hatay Fahri Konsolosluğu görevini kabul etmesiyle Hatay, Kazakistan’a daha da yakınlaştı. Yakın zamanda Hatay’da bir Kazakistan Fahri Konsolosluk Merkezi de olacak ve hep beraber açılışını yapacağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz