Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Eşsiz devlet adamı Atatürk…

10 Kasım 2009 Salı, 15:10
Eşsiz devlet adamı Atatürk…

Hatay Valiliği ıl Basın ve Halkla ılişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Hatay Valimiz M. Celalettin Lekesiz, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
”Cumhuriyet’in kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 71. yılında, sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz. Türk Milleti, kendisine aydınlık yarınların kapılarını açan Yüce Atası’na bağlılığını ve sevgisini, ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla göstermektedir. Bugün tüm vatandaşlarımız, ölümsüz önderinin yolunda ilerleyeceğini, Cumhuriyet’e sahip çıkacağını tek yürek olarak dile getirmektedir. Yüce Atatürk, başarıları, eserleri ve geleceğe dönük yüksek öngörüleriyle Türk ulusunun yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır. Atatürk, Kurtuluş Savaşı sürecinde tüm gücünü milletine olan güveninden ve inancından almıştır. Türk Milletinin bağımsızlık tutkusunu harekete geçirerek, büyük bir zafer kazanmıştır. Kazandığı zaferi, kurduğu Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.
Başlattığı mücadeleyi, tüm ezilmiş ulusların davası olarak gören Yüce Atatürk, en güç şartlar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş, ulusumuzun neleri başarabileceğini herkese göstermiştir. Atatürk’ün en büyük başarısı, yok olma sürecine girmiş imparatorluktan, milli egemenliği temel alan çağdaş bir devlet ve çağdaş bir toplum yaratmış olmasıdır. Türk ulusunun yapısına en uygun yönetim biçimi olarak gördüğü Cumhuriyet, Türk Tarihinin en kapsamlı aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketidir. Cumhuriyet ile birlikte, ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel alanlarda gerçekleştirilen atılımlar, Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme sürecine hız kazandırmıştır.
Milli egemenliğe dayanan Cumhuriyet’in kurulmasıyla Türkiye, uygarlık yolunda önemli ilerlemeler kaydetmiş, geleceğine güvenle bakan bir ülke durumuna gelmiştir. Atatürk’ün ”Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” sözü, tüm vatandaşlarımız için anlamlı bir mesaj vermektedir. O’nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; O’nu ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Milletimiz, Yüce Atası’nın açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için çaba gösterecek, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yüceltecek, sonsuza değin yaşatacaktır. Aramızdan ayrılışının 71. yılında, Türk Milletinin gönlünde ölümsüzleşen Yüce önder Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. ”Cumhuriyet’in kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 71. yılında, sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz.
Türk Milleti, kendisine aydınlık yarınların kapılarını açan Yüce Atası’na bağlılığını ve sevgisini, ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla göstermektedir. Bugün tüm vatandaşlarımız, ölümsüz önderinin yolunda ilerleyeceğini, Cumhuriyet’e sahip çıkacağını tek yürek olarak dile getirmektedir. Yüce Atatürk, başarıları, eserleri ve geleceğe dönük yüksek öngörüleriyle Türk ulusunun yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır. Atatürk, Kurtuluş Savaşı sürecinde tüm gücünü milletine olan güveninden ve inancından almıştır. Türk Milletinin bağımsızlık tutkusunu harekete geçirerek, büyük bir zafer kazanmıştır. Kazandığı zaferi, kurduğu Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Başlattığı mücadeleyi, tüm ezilmiş ulusların davası olarak gören Yüce Atatürk, en güç şartlar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş, ulusumuzun neleri başarabileceğini herkese göstermiştir. Atatürk’ün en büyük başarısı, yok olma sürecine girmiş imparatorluktan, milli egemenliği temel alan çağdaş bir devlet ve çağdaş bir toplum yaratmış olmasıdır.
Türk ulusunun yapısına en uygun yönetim biçimi olarak gördüğü Cumhuriyet, Türk Tarihinin en kapsamlı aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketidir. Cumhuriyet ile birlikte, ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel alanlarda gerçekleştirilen atılımlar, Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme sürecine hız kazandırmıştır. Milli egemenliğe dayanan Cumhuriyet’in kurulmasıyla Türkiye, uygarlık yolunda önemli ilerlemeler kaydetmiş, geleceğine güvenle bakan bir ülke durumuna gelmiştir. Atatürk’ün ”Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” sözü, tüm vatandaşlarımız için anlamlı bir mesaj vermektedir. O’nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; O’nu ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.
 
Milletimiz, Yüce Atası’nın açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için çaba gösterecek, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yüceltecek, sonsuza değin yaşatacaktır. Aramızdan ayrılışının 71. yılında, Türk Milletinin gönlünde ölümsüzleşen Yüce önder Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz