Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Esnafın Sorunları Masaya Yatırıldı…

30 Ağustos 2013 Cuma, 16:15
Esnafın Sorunları Masaya Yatırıldı…

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz Başkanlığındaki heyet, Antakya Belediye Başkan Vekili ve Antakya Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili ve Antakya Kasaplar Odası Başkanı Sabit AK ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Berberler Odası Başkanı Ahmet DıLMEç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Demirciler Odası Başkanı Fahriddin KELAHMETOğLU ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Elektrikçiler Odası Başkanı Vahip SULTANOğLU ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Terziler Odası Başkanı Ruşen AKYüZ ve Yönetim Kurulu üyeleri  HESOB’ da buluşarak ılgili Mesleklerdeki Esnaf ve Sanatkarlarımızın sorunlarını hususunda ve yerinde çözümü ile ilgili olarak görüşmelerde bulundular. 
 
Mesleklerin sıkıntılarını ve çözümü hususunda istişarelerinin yanında HESOB Başkanı A.Kadir TEKSöZ, Meslek Odaları yetkilileriyle esnaf ve sanatkârların mesleki projeler hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

 
Konuya ilişkin olarak HESOB’tan yapılan yazılı açıklamada ise şu görüşlere yer verildi, “Esnaf ve sanatkârımızın yine büyük sıkıntısı olan, vergi mükellefi ve emekli olan esnafımızın,  emekli maaşlarından %15’ e varan kesinti yapıldığını, %15’ e varan Kesintinin iptali için TESK önderliğinde Başbakanla bu konuda birebir görüştüğünü belirten HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, emekli maaşının % 15’lik kesintinin olumlu netice ile sonuçlanacağına inandığını dile getirdi.
 
6360 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesiyle beraber Büyükşehir Belediyesi kurulan ve büyükşehir belediyesi sınırları içerisine alınan yerlerde faaliyet gösteren Basit usulde vergiye tabi Esnaf ve Sanatkârlarımızın vergilendirme yöntemlerinde hiçbir değişiklik olmayacağını,  mevcut şartların devamı halinde basit usulden yararlanmaya devam edebileceklerini belirtti.
 
Antakya Belediye Başkan Vekili ve Antakya Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven’de Kuyumcu Esnafının iyileştirilmesi ve yeni Projeler yapılması hususunu gündeme getirerek HESOB Başkanı ile istişareler yapıldı.
 
HESOB Başkanı TEKSöZ’ de, bütün bu sorunları not edildiğini her zaman 24 saat Esnaf ve Sanatkârımızın emrinde olduğunu söyledi. Hatay ve ülkemiz için birlik ve beraberlik mesajları vererek güzel dileklerde bulundu.
 

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir TEKSöZ  ‘‘Bugüne kadar Esnaf ve
Sanatkarlarımızın sorunu olduğunda çözümü hususunda yapmış olduğu bütün başarılı çalışmalardan dolayı Adalet Bakanımız Sayın Sadullah  ERGıN’e, Hatay Milletvekillerine, Hatay Valimiz M.Celalettin Lekesiz’e, Antakya Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ a, Mustafa Kemal üniversitesi  Rektörümüz Hüsnü Salih GüDER’e ve Daire Müdürlerine  Hatay Esnaf ve Sanatkarları adına Teşekkür ediyorum.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz