Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Esnaf kesintilerden şikayetçi…

19 Kasım 2011 Cumartesi, 09:45
Esnaf  kesintilerden şikayetçi…

ıskenderun’daki esnafın elektrik kesintilerinde şikayetçi olduğu bildirildi. ıskenderun’da kent genelinde birkaç gündür süren elektrik kesintileri nedeni ile sıkıntı yaşayan esnaf, yetkililerin bu durma çözüm bulmasını istiyor.
 
 
 
ıskenderun’da 10 yıldır esnaflık yapan Berber Mert Kaya, sürekli elektrik kesintisi olmasının dükkanında işlerini olumsuz etkilediğini belirterek, birkaç gündür sürekli elektrik kesintisi olmasından dolayı siftah yapamadan evine gittiğini söyledi.
 
 
Esnaf Hasan Bilir ise kesintilerin yetkililer tarafından sürekli geçiştirildiğini savunarak, ”Elektrik kesintileri bizi bunalttı. ış yapamaz hale geldik. Bu çağda bu kesintiler çok ayıp” dedi.
 
 
ıskenderun’da 20 yıldır Züccaciye işiyle uğraşan Nihal Karasu da esnafların sıkıntıda olduğunu belirterek, ”Mum ışığında çalışmak zorunda kalıyoruz. Bu duruma bir anlam vermek mümkün değil” dişe konuşurken, 7 yıldır dönercilik yapan Ali Karasu da kesintilerin cihazlara büyük zarar verdiğini belirterek, ”Ani kesintiler, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve diğer aletlere çok büyük zarar veriyor. Elektrik kesintilerinin artık son bulmasını istiyoruz. ıskenderun gibi bir ilçede böyle kesintiler olmamalı” dedi.
 
 
Dalkır: Bakım Onarım çalışmaları Sürüyor
 
 
öte yandan, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle ıskenderun’da gelen Toroslar Elektirik Dağıtım Aş Müdürü Mahmut Dalkır ise yaşanan sıkıntıların kente gelen ana elektrik kablolarından meydana geldiğini belirterek, ”Vatandaşlarımız rahat olsun. Bizler gece gündüz demeden çalışarak sıkıntıları çözeceğiz.
 
 
Elektriklerin normale dönmesi biraz zaman alacak. Sorun sadece bir yerden değil, birkaç yerden kaynaklanıyor. Ekiplerimiz gereken onarım çalışmalarını yapıyor” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz