Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Esnaf ıflasın Eşiğinde…

12 Nisan 2012 Perşembe, 11:56
Esnaf ıflasın Eşiğinde…

Siyasetçi Suzan Alhasoğlu yazılı bir açıklama yaparak, açıklamasında; Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gelişmelerin Hataylı esnafı iflasa sürüklediğini dile getirdi.      

 

 ıki ülke arasındaki karşılıklı turizm ve ziyaret faaliyetleri durma noktasına geldiğinin altını çizen Alhasoğlu, “Bu olumsuz koşullardan dolayı Hatay ve özellikle Antakya da nakliye sektöründe bu güne kadar görülmemiş bir durgunluk yaşanıyor. ülke genelinde vergi sıralamasında ilk on sırada yer alan Hatay ekonomisine devletin çok acil şekilde destek vermesi gerekiyor. Hatay da binlerce insanımızı işsiz bir süreç bekliyor.” şeklinde konuştu.

 

iktidar ve muhalefet milletvekillerinin bir araya gelerek, Hatay’ı bekleyen bu ciddi sorun karşısında ortak bir tutum sergilemeleri gerektiğini ifade eden Alhasoğlu, “Hatay milletvekilleri siyasi ikballerini bir kenara bırakmalı ve Hatay ilimizin Suriye krizinden dolayı altı aydır uğradığı ekonomik kaybın telafisi için çaba harcamalıdır. Ovada meydana gelen sel felaketinden dolayı çiftçilerimizin zararlarının devlet tarafından karşılanması için Hatay milletvekilleri TBMM ye ortak yasa teklifi vermelidir.” Dedi ve şöyle devam etti:  

 

 

“Komşu ülke Suriye ile girişeceğimiz bir sıcak çatışmadan ulusal çıkarlarımızın ve ülke güvenliğimizin zarar göreceğini aklıselim sahibi herkes çok iyi bilmesine rağmen AKP iktidarının “komşularla sıfır sorun “politikasından çatışmayı öngören bir dış politika çizginse gelmiş olmasına rağmen sivil ve mesleki toplumsal örgütlerin bu tehlike karşısında sessizliklerini koruyor olmalarını da anlamak mümkün değildir.  

 

 

Türkiye Cumhuriyeti olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “yurtta sulh, cihanda sulh “ ilkesi üzerine kurduğu dış politikanın, bu eksenden kaydırılmak istenmesi, ulusal bütünlüğümüze yönelik çok ciddi bir tehdit oluşturduğuna inanıyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz