Eskiocaklar Harbiye’de okul yaptırıyor…

30 Kasım 2015 Pazartesi, 00:40

Defne İlçesi Harbiye Mahallesi sakinlerinden, İşadamı İbrahim Eskiocak, okul yaptırıyor. Harbiye’de yaptırılacak 12 derslikli okulun protokol töreni, Perşembe günü öğleden sonra Valilik’te gerçekleştirildi.

Protokol törenine, hayırsever İşadamı İbrahim Eskiocak ile yakınları Şeyh Davut Eskiocak ile Tevfik Eskiocak da katıldı.

Protoko’le; hayırsever İbrahim Eskiocak, İl Milli Eğ. Md. Vekili Halil Sanlı ile Vali Ercan Topaca imza attı. Vali Topaca, mevcut Asım Gündüz İlkokulu’nun yöre halkının ihtiyacını karşılamakta yetersiz kaldığını ifade ederek, “Yapılacak yeni okul, bölgenin çehresine de olumlu katkılar sağlayacaktır. Devletimizin eğitim konusunda yaptığı yatırımlar, ülkemizin her noktasına yeterli düzeyde ulaşmaktadır. Ancak siz hayırsever hemşehrilerimizin bu konudaki hassasiyetleri bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Ben, bu vesileyle sizleri kutluyor, yapacağımız okulun ön görülen süre içerisinde bitirilip eğitime kazandırılmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Hayırsever İbrahim Eskiocak da yaptığı konuşmada, 12 derslikli, modern ve kullanışlı bir okul yapmayı hedeflediklerini, İbrahim Davut Eskiocak adını taşıyacak yeni okulu, yaklaşık 2,8 milyon TL harcama ile 18 ayda tamamlamayı umduklarını bildirdi. Vali Topaca, Protokol’e imza sonrası,  İşadamı Eskiocak’a Plaket verdi.

1706 metre kare alana sahip olacak olan Okul’da; 12 derslik, bir anasınıfı, bir çok amaçlı salon olacak ve 360 öğrenci eğitim görebilecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz