Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Eski Rektör Canda’ya Ödül…

29 Nisan 2011 Cuma, 09:06
Eski Rektör Canda’ya Ödül…

Uluslararası Stratejik Araştırma Dayanışma ve Eğitim Merkezi (USADEM) 2011 Prof. Dr. Veli Lök Demokrasi Kültürü, Bilim ve Başarı ödülü’nü MKü Eski Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ya verdi.
 
 
USADEM Başkanı Prof. Dr. ıbrahim Armağan, “Tüm yaşamı boyunca  Türkiye’nin birçok üniversitesinde yapmış olduğu ulusal ve uluslar arası bilimsel çalışmalar, eğitim, sağlık, kuruculuk, STK üyelikleri ve yönetim hizmetlerinden dolayı. Ayrıca son olarak Hatay Mustafa Kemal üniversitesi’nde, öğrenci sayısının son 4 yılda (28 Kasım 2006-28 Kasım 2010)  yaklaşık 13.000 den 30.000’e ulaşmasını  sağlayarak, Türkiye’de gençliğin yüksek öğrenim görmesi için, tüm engelleri ortadan kaldırarak, yapmış olduğu olağan üstü çalışma ile Türkiye’de en çok öğrenci sayısı artışı sağlamasından dolayı bu ödülü kendilerine layık gördük.” Dedi.
 
 
 
Canda’ya ödülü, Ege üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrencisi olan ve Almanya’dan Tören için gelen, Opr. Dr. ısmail Baloğlu tarafından verildi ve cübbe giydirildi. Törende ayrıca Canda’nın Eşi Prof. Dr. Tülay Canda’ya da bir plaket verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz