Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

”Eski Kitaplar, Yeni Okurlar”

05 Ekim 2009 Pazartesi, 10:14
”Eski Kitaplar, Yeni Okurlar”

Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, ”Eski Kitaplar, Yeni Okurlar” kampanyası kapsamında toplanan 3 bin 400 kitabın cezaevi, internet evi ve okullara dağıtılacağını bildirdi.
 
Kurtbeyoğlu, internet evinde düzenlediği toplantıda, üç ayda 29 kişi ve kuruluştan toplam 3 bin 400 kitap topladıklarını, bunların 200 adetinin Halk Kütüphanesine, 50 adetinin cezaevine, 80 adetinin de internet evine verileceğini, kalan kitapları da okullara dağıtacaklarını duyurdu.
 
Kampanyaya destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür eden Kurtbeyoğlu, ”Hayırseverler kitap bağışı konusunda hayli duyarlı davrandı. Bağışlanan kitapların yüzde 80′ inin ilçe dışından gönderilmesi de bizleri duygulandırdı. ılçemizde okuma oranı yüksek.
 
Kampanyadaki amacımız herkesin farklı kitaplar okumasını özendirmek. Bir de maddi durumu iyi olmayan kişileri kitaplarla buluşturmak. Bu nedenle bize gönderilen kitapları en iyi şekilde değerlendireceğiz. Kampanya bitmesine rağmen, vatandaşlar kullanmadıkları kitapları bizlere teslim edebilirler” dedi. Konuşmalardan sonra kitaplar okul müdürlerine teslim edildi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz