Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Eski ıskenderun yolu nihayet yapılıyor…

13 Temmuz 2009 Pazartesi, 21:04
Eski ıskenderun yolu nihayet yapılıyor…

Gün içinde binlerce araca ev sahipliği yapan Antakya-ıskenderun eski yolunun içinde bulunduğu içler acısı halinden kurtaracak kurum belli oldu. Belde Belediye sınırları içinde bulunmasına rağmen maddi olanaksızlıklar nedeniyle yıllardır perişan halde bekleyen yol da motorlu araçlar artık ilerleyemez duruma gelmişti.
 
Bunun üzerine başta Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği olmak üzere bazı sivil toplum örgütleri ve Serinyol şoförler odasının girişimiyle yolun yapım işini ıl özel ıdare Müdürlüğü üstlendi. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Teksöz, yolun yapım işinin ıl özel ıdare Müdürlüğü tarafından üstlenildiğini söyledi.
 
Bu konuda duyarlılıklarından ötürü ıl özel ıdare Müdürlüğüne ve ıl Genel Meclisine teşekkür eden Teksöz, “Antakya’yı bu ayıptan kurtarmak için uzun bir süreden bu yana çaba gösteriyorduk. çabamızın sonucu yolun yapımına 10-15 gün içinde başlanacak” dedi. Bu haber özellikle yolu kullanan motorlu araç sürücüleri arasında sevinçle karşılandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz