Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Esad yandaşları ülkelerine döndü…

06 Haziran 2011 Pazartesi, 14:18
Esad yandaşları ülkelerine döndü…

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a destek için Antalya’ya giden Suriyeliler, Hatay’ın Yayladağı Gümrük Kapısından ülkelerine döndü. Yaklaşık 150 kişilik grup, Lazkiye Valisi Abdulkadir şıh ve 400 kişilik Esad yandaşı tarafından karşılandı.
 
Edinilen bilgiye göre, Antalya’da Falez Otel’de ”SURıYE’DE DEğışıM KONFERANSI”na katılan muhalif grubu yalanlayan Esad yandaşları, gittikleri Antalya’dan tekrar Yayladağı ilçesindeki gümrük kapısına geldiler.
 
Beşşar Esad lehine sloganlar atan grup, Türkiye ile din kardeşi olduklarını, Suriye’deki olaylar nedeniyle Türkiye’ye sığınanların baskıdan değil, çoğunun çeşitli suçlardan arandığı için Türkiye’de olduklarını ileri sürdü. Araçları Esad posterleri ile süsleyen grup, kornalar eşliğinde Yayladağı Gümrük Kapısından Suriye’ye giriş yaptılar.
 
LAZKıYE VALıSı GRUBU KARşILADI
Tampon bölgede Antalya’dan gelen gurubu karşılamaya, Lazkiye Valisi Abdulkadir şıh da geldi. Burada Suriye ve Türkiye basınına açıklama yapan şıh, ”Bizim ülkemizde ayrılık yok, kardeşçe yaşıyoruz.Buradaki kalabalık halk bunun çok iyi göstergesi” dedi.
 
Vatandaşlarının Antalya’ya Beşşar Esad’a destek olmaya gittiğini belirten şıh, vatandaşlarına ısrail ve Amerika’dan destek geldiği için kışkırtıldığını, oysa ülkelerinde herkesin kardeşçe yaşadığını söyledi. Bu arada, Hatay merkeze bağlı Harbiye beldesinde yaşayan ve Suriye’deki akrabalık bağlarıyla bilinen yaklaşık 100 Türk, gruba destek için Yayladağı Gümrük kapısına geldi. Grup, güvenlik ekiplerince içeri alınmayınca dağıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz