Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Eryılmaz’ın yurt dışı panelleri devam ediyor…

26 Kasım 2014 Çarşamba, 15:25

Almanya’daki panellerini sürdüren CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, AKP hükümütenin Türkiye’yi karanlığa ve faşizme doğru sürüklediğini söyledi.
Almanya’da gurbetçi vatandaşlar ve Sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen paneller kapsamında Almanya’da bulunan Milletvekili Eryılmaz’ın panel çalışmaları devam ederken, şu bilgileri aktardı:
“Ülkemizi karanlığa ve faşizme doğru sürükleyen AKP iktidarından rahatsız olan ve önümüzdeki genel seçimlerde oy kullanacak olan yüz binlerce gurbetçi vatandaşımıza önümüzdeki süreçte büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Almanya’da gurbetçi hemşehrilerimiz örgütlenme çalışmalarına hızla devam ediyor.
Almanya’nın Osnabrück şehrinde gurbetçi vatandaşlarımızla panelde bir araya geldik. Ortadoğu coğrafyasındaki ve bölgedeki son gelişmelerin yanı sıra önümüzdeki 2015 Genel seçimlerindeki izlenecek süreç hakkında gurbetçi vatandaşlarımızla fikir alışverişinde bulunduk.
Yıllardır ihmal edilen gurbetçi vatandaşlarımızın bizlere verdiği desteğe teşekkür ediyorum. Sevgili dostum Ortopedi uzmanı Dr. Aşık Kurt’un öncülüğünde Hataylı hemşerilerimiz Almanya’nın Schüttorf şehrine kurumlaşma ve dernek çatısı altında örgütlenme çalışmalarını tamamladı. Derneğin açılışını en kısa sürede beraber gerçekleştireceğiz.
Örgütlü olmayan toplumlar zayıf kalmaya mahkûmdur. Avrupa ülkelerinde yaşayan Hemşerilerimiz her şehirde hızla örgütlenmeye devam ediyor. Son panelimizi yarın gerçekleştirip Çarşamba günü yurda dönüyoruz. Bundan sonraki süreçte de unutulan ve yalnız bırakılan Avrupa’daki yurttaşlarımıza yönelik panellerimiz Avrupa’nın değişik şehirlerinde devam edecektir.
Panelleri düzenleyen ve bizleri canlarla, gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya getiren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz