Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Eryılmaz 11 yılı Değerlendirdi…

11 Aralık 2013 Çarşamba, 12:25
Eryılmaz 11 yılı Değerlendirdi…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Avukat Refik Eryılmaz, 10 Aralık ınsan Hakları Evrensel Bildirgesinin kabul edilişinin 65. Yılında, Türkiye’nin hak ihlallerinde liste başı olduğunu söyledi.
 
Eryılmaz; “ınsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. ınsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır. Bu tür ayırımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan eksik olmamıştır. ınsanlar arasında hak, eşitlik, adalet, özgürlük düşüncesi yaygınlaştıkça bu konuyla ilgili mücadeleler de artmıştır.
 
Bu mücadelenin en meşru zemini ınsan Haklarının korunduğu ana yapı taşı olarak bilinen demokrasi ile mümkündür. Demokrasilerde hukukun üstünlüğü esastır. Demokrasilerde tüm insanlar eşit haklara sahiptir. Son süreçte Hükümetin bu hususlarda ”sıfır tolerans” söylemine karşın işkence ve insan hakları ihlalleri ülkemizde artan bir seyir izlemektedir.
 
Başta yaşam hakkı ihlali olmak üzere ardı arkası kesilmeyen ihlallerin yaşandığı ülkemiz 10-17 Aralık ınsan Hakları Haftası’na Ak Parti iktidarının sorumlusu olduğu sağlıktan eğitime, sosyal, ekonomik ve siyasi haklara, inanç ve etnik toplumların yaşadığı ihlallerden kadın ve çocuk haklarının ayaklar altına alınmasına kadar bir yığın ihlalinin gölgesinde girmektedir.
 
Ak Parti iktidarının 11 yıllık dönemine bakıldığında en çarpıcı durum insan haklarında yaşadığımız gerileme gerçeğidir”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz