Ertürk:Diktatörün tahriklerine gelmemelidir…

23 Mart 2014 Pazar, 21:07
Ertürk:Diktatörün tahriklerine gelmemelidir…

Hatay’ımızın yetiştirdiği duayen gazeteci Fatih Ertürk “Bir çılgın Diktatörün giderayak ülkesini savaşa sürüklemesinin ağır hezeyanları” başlıklı bir yazıyı kaleme alarak dünya kamuoyunu bilgilendirme noktasında üstlendiği misyonu layığıyla yerine getirmeye devam ediyor…

ışte ünlü gazeteci Fatih Ertürk’ün o çarpıcı yazısı…

“ Hatay Yayladağ ilçemizin hemen yanı başında düşürülen Suriye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçağının neden düşürüldüğüne dair kafalardaki ciddi soru ve endişeler:

1-Türkiye’nin F-4 gözlem uçağı kendi sınırlarımızda düşürülmüşken bununla ilgili tek bir girişimde bulunmayan, şehit pilotlarımızın cenazesini bile aylar sonra ABD’nin yardımıyla zar zor bulup da çıkaran AKP iktidarı seçimlere bir hafta kala düne kadar kendi sınırında çok da ses çıkarmadığı hava hareketlerine neden bugün müdahale etmiştir.

2-El Kaide’nin en ciddi katilleri ve eli kanlı infaz timleri olan Ensar-u şam ve El Nusra’nın in Lazkiye’yi düşürmek adına ‘Nusayrilere ölüm’ sloganlarıyla saldırdıkları eski Ermeni kasabası Keseb’teki çok büyük katliamlar üzerine bölgeye Esad rejimince gönderilen savaş uçaklarının düşürülmesi bölgede Fas ve Yemen’den getirilen ve gaddarlıkları, vahşilikleri ile bilinen bu teröristlerin bölgede yaşayan Alevilerin katliama daha çabuk uğratılması için bu teröristlere bir destek midir. Hemen Türkiye’deki Arap Alevi kardeşlerimin yaşadığı Samandağ’ a doğrudan bakan tepeleri bu katillerin ele geçirmesi durumunda Türkiye ve Hatay için yaratacağı tehdit ve iç çatışma geriliminden Başbakanın özel bir beklentisi mi vardır. AKP bundan siyasi çıkar mı beklemektedir.

3-Kendisinden, yakınlarından ve ailesinden yolsuzluklar ve usulsüzlüklerden dolayı hesap sorulmasının bu kadar yaklaştığı bir anda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesini böylesine kirli ve kardeşin kardeşi öldürdüğü bir savaşa sokarak sıyrılmaya mı çalışmaktadır. Ortadoğu’nun yeni ve en ünlü diktatörü; Kim olduğu, kimden yana ve nasıl bir asker olduğu kamuoyunca yakından bilinen ve bugüne kadar ülkesinin hiç bir ulusal çıkarını gözetmeden ‘emir-komuta’  zincirini  ‘emir-biat’ anlamında yorumlayan Orgeneral Necdet özel’i adeta gaza getirmeye çalışarak; ‘Sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan, bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Onun için ben başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere, silahlı kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum, Hava Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Mesele bu’  diyerek ülkenin yeni bir savaşa girmek olduğunu mu müjdelemektedir.

4-Sırf kendi çarpık iç dünyası ve siyasi menfaatleri uğruna ülkesini seçimlere bir hafta kala giderayak yakıp yok etme pahasına savaşa sürükleyen ve adeta Adolf Hitler’in Normandiya çıkarması sonrasındaki ruh haline benzeyen Başbakan Erdoğan’ın mutlaka durdurulması gerekiyor. Suriye’deki bu acımasız, insanlık dışı ve kirli savaşa girilmesi durumunda Türkiye’nin başta Hatay olmak üzere param parça olacağının bilgisi dâhilinde Türkiye’deki tüm aklı başında kurum ve kişileri, özellikle Hatay’da bugüne kadar birlikte yaşama yolunda diktatöre ve AKP’ye rağmen başarılı sınav vermiş Hatay halkına sağduyu ve kardeşliğe sahip çıkma çağrısı yapıyorum. Herkes bugünlerde Hatay’da birbirine daha sıkı sarılmak zorundadır. Diktatörün giderayak bu Fitne ve Fesadına uyulursa Türkiye için çok karanlık günler söz konusudur. Bu Osmanlı’yı 3 yılda yıkan yeni bir Yemen veya Balkan savaşı olacaktır. ülke bu coğrafyada böyle bir savaştan kesinlikle parçalanmadan çıkamayacaktır.

Bunun dışında kimse bu eli kanlı diktatörün tahriklerine gelmemelidir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz