Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Ertürk Asya Radyo’ya Konuştu…

12 Aralık 2013 Perşembe, 14:27
Ertürk Asya Radyo’ya Konuştu…

Hemşerimiz değerli gazeteci Fatih Ertürk, bugün Hatay Asya Radyo’ya (96,2) konuk oldu.
 
 
Deniz özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu Beyaz Sayfalar’a konuk olan Ertürk “Hatay için mozaik ifadesi yetersiz kalır; mozaik parçaları Hatay halkının bütünleşmiş yapısını anlatmak için büyüktür. Hatay halkı; sünnisi, alevisi, yahudisi, hıristiyanıyla, tüm dinleri ve inançlarıyla bir oya gibidir. Renkleri ve işlenişiyle birbirine karışmış binbir çiçekli bir buket gibidir. Dolayısıyla bu oyayı birbirinden ayırmanın birbirine düşürmenin mümkün olamayacağını herkes görmeli ve bilmelidir”dedi.
Ağırlıklı olarak Hatay’daki sıcak seçim gündemini konuştuğumuz Ertürk, özellikle Büyük şehir ile ilgili yorumlar yaptı ve seçilecek kişinin Hatay halkını kucaklayacak, birlik ve beraberliği bozanların önünde durabilecek biri olması gerektiğine dikkat çekti.
Fatih Ertürk; “Hatay halkı son zamanlarda çok bedel ödedi ve mutsuzlaştı. Ama ben şuna inanıyorum, bu halk en kısa zamanda kendini toparlayacak, büyükşehir ve tüm ilçelerinde doğru isimleri taçlandıracak ve bu kent eski huzuruna kavuşacaktır”ifadelerini kullandı. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz