Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Eroğlu, ıncelemelerde Bulundu…

16 Ocak 2012 Pazartesi, 09:47
Eroğlu, ıncelemelerde Bulundu…

Orman ve Su ışleri Bakanı Veysel Eroğlu, ıskenderun ıçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen toplu temel atma törenine katılan Bakan Eroğlu, daha sonra Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ve AK Parti Hatay milletvekilleri ile ıskenderun ilçesine geçti. Kaymakam Ali ıhsan Su ve Belediye Başkanı Yusuf Civelek tarafından karşılanan Eroğlu, DSı Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ıçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.
 
 
Eroğlu, tesisin hizmete girmesiyle ilçeye 2050 yılına kadar 47 milyon metreküp içme suyu temin edileceğini ve bu sudan ilçeye bağlı 7 beldenin de istifade edeceğini söyledi. Bu tür tesislerin yapılmasından mutluluk ve heyecan duyduğunu belirten Eroğlu, ”ıskenderun Türkiye’nin en çok gelişen bölgelerinden biri. Biz ıskenderun’la gurur duyuyoruz. ıskenderun demir-çelik yönünden de çok ileride” dedi. ılçenin su sorunu yaşadığının kendisine aktarıldığında ”çözeriz” dediğini vurgulayan Eroğlu, tesisteki çalışmanın yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve dünyanın en ileri içme suyu arıtma tesislerinden birinin ıstanbul’dan sonra ıskenderun’a kurulduğunu ifade etti.
 
 
Eroğlu, tesisten çıkacak suyun memba suyu kalitesinde olacağına değinerek, ”Bu konuda tüm ödenekler ayrıldı. ıskenderun içme suyu isale hattı da yapılıyor. Başbakanımız bu sene 112 tesis açacak. Bu tesisi de ınşallah 12.12.2012 tarihinde saat 12.00’de hep birlikte açarız” diye konuştu.
 
 
Bakan Eroğlu, tesisteki incelemelerinin ardından Adana’ya gitti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz