Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Erkal’ın Rehber Öğretmen Yorumu…

04 Ekim 2013 Cuma, 12:49
Erkal’ın Rehber Öğretmen Yorumu…

Eğitim-Sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Rehber öğretmenler konusunu gündeme taşıyarak, “Yapılan uygulamalar Hukuksuzdur” açıklamasında bulundu.
 
“ılimiz Merkez ilçede rehber öğretmen ihtiyacı bulunan okulların öğretmen ihtiyacını karşılamak, düzeni kurulu rehber öğretmenlerin geçici görevlendirme ile çözülemez” diyen Eğitim-Sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal, şu değerlendirmelerde bulundu.
 
“Eğitim-sen Hatay şubesi olarak; her yıl yaptığımız uyarılara ve çözüm önerilerimize rağmen yanlış yapmakta ısrar ediyorlar. Eğitim ve rehberlik hizmetleri aksamaya da devam etmektedir.
 
öğrenci mevcudunun çok kalabalık olduğu okullarda; kısıtlı rehber öğretmen sayısına rağmen dönem başında bir rehber öğretmeni olan okulun öğretmeni görevlendirilmekte böylece iki okulda görev alan öğretmen bu hizmetleri yürütememektedir.
 
GöREVLEDıRMELER HUKUKSUZDUR
 
Kaldı ki bu görevlendirmeler hukuksuzdur. üyelerimizin çoğunlukta olduğu görevlendirmelerde; keyfi ve hukuksuz tutum söz konusudur. üyelerimizin; her türlü hukuksal, yasal haklarının takipçisi olacağız. ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün derhal bu uygulamadan vazgeçmesini talep ediyoruz ve arkadaşlarımızın görevlendirmeleri iptal edilmelidir.
 
REHBER öğRETMEN AçIğI ıçıN BAKANLIKTAN NORM (KADRO) TALEP EDıLSıN!
 
Buradan yetkililerin bu görevlendirmeleri neye göre yaptıklarını açıklamalıdırlar. Hangi kıstaslar; esas alınmıştır?  Hizmet yılı mı? Hizmet puanı mı? Yoksa üye olduğu sendikalar mı?
 
Açıklamamızın ekinde sunacağımız görevlendirme listesi her şeyi anlatmaktadır. üyelerimizin ekonomik, demokratik, özlük ve hukuksal her türlü taleplerinin temsilcisi ve takipçisi olacağız.
 
2004/65 nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerim Genelgesine göre bu görevlendirmeler amacını aşmıştır.
 

ıl Milli Eğitim Müdürlüğü; 2004-2005 Eğitim öğretim yılında yayınlanan bu genelgeyi fiili olarak yok sayan bu görevlendirmelerle üyelerimizin ve öğrencilerimizin yaşayacağı mağduriyetin giderilmesi için çözüm bekliyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz