Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Erkal Durum Değerlendirmesi Yaptı…

23 Şubat 2012 Perşembe, 08:48
Erkal Durum Değerlendirmesi Yaptı…

Eğitim-Sen Hatay ıl Temsilcisi ve KESK dönem sözcüsü Ayhan Erkal, 19 şubat Pazar günü düzenlenen basın açıklamasının değerlendirmek üzere Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde(AGC) Basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
 
 
Ortadoğu’da; Tunus’ta başlayan Halk hareketlerinin Mısır, Libya ve Bahreyn’de birbirinden farklı etkiler yaratarak yoluna devam ettiğini belirten Erkal, Emperyalist güçlerin bu hareketleri kontrol altına alarak yeni işbirlikçi rejimler inşa etmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
 
 
Başında ABD’nin olduğu Emperyalist güçlerin hemen yanı başımızda Libya’da yapılan emperyalist saldırı gibi Suriye’de de Emperyalist müdahalenin zemininin oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Ayhan Erkal; “Bunu yaparlarken de sürekli Türkiye’nin bölgede oynadığı rolün ne kadar da “önemli” olduğuna dair açıklamalar yapıyorlar. AKP ıktidarı “komşularla sıfır sorun” politikasıyla elde etmiş olduğu ilişkileri Orda doğuda emperyalizmin hizmetine sunuyor.
 
 
 
 Bunun yanında ısrail’in korunması için füze kalkanını Malatya’da kurmak için “gönüllü” olduğunu görüyoruz.” Dedi.
 
 
“Sendikalar, dernekler, Siyasi Partiler halkımızın tüm kesimleri olarak bütün yasak ve engellemelere rağmen 19 şubat Pazar günü ılimizden, Ortadoğu ve hemen yanı başımızda olası bir emperyalist savaşta halkların kaybedeceğini kentimize büyük zarar vereceğini bir kez daha coşkulu ve kitlesel bir şekilde alanlarda haykırdık, haykırmaya devam edeceğiz.” Sözlerine de yer veren Erkal,“ıki aya aşkın çalışmalarını yürüttüğümüz mitingin Hatay Valiliği tarafından “ılimizin huzur ve güven ortamının bozulmasına neden olabileceği değerlendirildiğinden” Valilik makamının 15.05.2012 tarihli kararıyla yasaklanmıştır. Demokrasinin temel haklarından kendini ifade etme hakkı çiğnenmiştir.” Dedi.
 
 
 
 
Geçtiğimiz Pazar günü düzenledikleri basın açıklamasının Medya’daki yankılarını da değerlendiren Erkal,  Birkaç ulusal ve yerel basında tarafsız, objektif haberlerin yapılmadığını iddia etti.Erkal, ”Ortadoğu’ya ve Suriye’ye emperyalist müdahaleye son ” mitingini iki gündür çarpıtarak veren Taraf Gazetesi miting alanında yakaladığı birkaç Esad fotoğrafına dayanarak eylem yapan bizleri BAASCI ilan etti. Taraf Gazetesine “emperyalizme dokunmamaya devam etmeni duyuruyor ve bu durumu buradan kınıyoruz.” Dedi.Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz