Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Ergin’den Yaralılara Ziyaret…

15 Ekim 2011 Cumartesi, 09:23
Ergin’den Yaralılara Ziyaret…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay’ın ıskenderun ilçesi Denizciler beldesinde şehit Kazım şengül Polis Merkezi Amirliği binasına yapılan saldırıda yaralanan polis memurlarını ziyaret etti, yoğun bakımda tutulan sivil memurun sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.
 
 
 
 
Ergin, dün polis memuru Kadir Alcıoğlu’nun şehit olduğu saldırıda yaralanan polis memurları Ali Zeytin ve Hasan Yılmaz’ı tedavi gördükleri ıskenderun Devlet Hastanesinde ziyaret etti. Saldırıda ağır yaralanan ve yoğun bakım ünitesinde tutulan sivil memur Halil Kara’nın sağlık durumuyla ilgili hastane yetkililerinden bilgi alan Ergin, Kara’nın hastanede bekleyen yakınlarıyla da görüştü.
 
 
 
Bakan Ergin, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı polislerden Hasan Yılmaz’ın taburcu edileceğini söyledi.
 
 
 
 
Diğer yaralı polis memuru Ali Zeytin’in de sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Ergin, ”Sivil memurumuz Halil Kara ise dün bir operasyon geçirdi. Durumu düne göre daha iyi. Doktorlarımız gerekli müdahaleleri yapıyorlar. Dualarımız onun için. Yaralı memurlarımız inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar” dedi.
 
 
 
”Alçak saldırılar ve kalleş pusular, bunu yapanlara bugüne kadar bir fayda sağlamadı” diyen Bakan Ergin, şöyle konuştu:
 
 
 
 
”Bu saldırılar onları emellerine eriştirmedi, eriştirmeyecek. Biz bu ülkede 74 milyonu kardeşçe yaşatacak atmosferi oluşturabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu arada terörle de en etkin şekilde mücadelemize devam ediyoruz. Bundan sonra da bu alçaklar amaçlarına ulaşamayacaklardır. ınşallah bu illetten ülkemizi, milletimizi hep birlikte kurtarmak nasip olur. Terörle mücadele kararlılıkla sürecek.”
 
 
Bakan Ergin, ölü ele geçirilen terörist ile ilgili kimlik tespiti konusunda çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Sonuçlar ortaya çıktığında açıklanacağını bildiren Ergin, şöyle devam etti:     
 
 
”Kaçanlarla ilgili de güvenlik güçlerinin çok geniş alanda yoğun çalışmaları bulunuyor. Olayın yaşandığı bölgede bulunan güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler de inceleniyor. Elde bir takım kayıtlar var. Adli ve idari birimler gerekli çalışmaları yapıyor. Kısa sürede netice alınacağını ümit ediyorum.”
 
 
Ergin’e ziyaretinde, partisinin milletvekilleri, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ıskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Veysel Yıldırım eşlik etti.
 
 
 
Dün, ıskenderun’un Denizciler beldesindeki şehit Kazım şengül Polis Merkezi’ne yapılan saldırıda bir polis memuru ölmüş, 2 polis memuru ile bir sivil memur yaralanmıştı. Olayda bir terörist de ölü olarak ele geçirilmişti.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz