Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Ergin’den kutlama mesajı…

24 Temmuz 2009 Cuma, 09:42
Ergin’den kutlama mesajı…

     Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin bir mesajla Hatay’ın Kurtuluş Bayramını kutladı.
 
     Adalet Bakanı Sadullah Ergin mesajında şöyle dedi: “Millet olarak her türlü zor şartları aşma konusundaki başarı ve becerimizi, zorlukları birlik ve beraberlik ruhuyla aşma konusundaki kararlılığımızı tarih altın harflerle kaydetmiştir.
 
     Türk milleti cesaretiyle, esaret tehlikelerini bertaraf etmeyi başarmış, dünyaya kahramanlıklarıyla nam salan bir millet olmuştur Türk Milletini’nin sadece cephede değil, masada da yani diplomaside de başarılı olduğunun en anlamlı sembolü Hatay’dır.
 
    Misak-ı Milli sınırları içerisinde bulunmasına rağmen bir müddet sınırlarımızın dışında kalan Hatay’ı anavatana katmak milli bir meseleydi. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk büyük bir diplomatik başarı göstererek, Türk Milletinin sadece cephede değil masada da kabiliyetli olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
 
     Hatay’ımızın Anavatan topraklarına katılmasının 70. yıldönümü dolaysıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.
 
     Türkiye’nin, her alanda dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında olması için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hataylı hemşehrilerimin, bu mutlu gününü kutlar, selam ve saygılar sunarım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz