Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Ergin; Suriye politikasından mutsuz mu?

16 Haziran 2013 Pazar, 22:06
Ergin; Suriye politikasından mutsuz mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, AK Parti Hatay Milletvekili aynı zamanda Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de hükümetin Suriye politikasını benimsemediğini bildiğini açıkladı.
 
Matkap, “Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’in bu politikadan hoşnut olmadığını biliyorum. Ancak Hükümetin bir üyesi olduğu için bir şey diyemiyor. Zaten bugüne kadar yürütülen Suriye politikasına yönelik övücü bir tek cümlesi yoktur. Bunu buradan da anlayabiliriz. Reyhanlı olaylarından sonra yaptığı açıklamalar için de teşekkür ediyorum. Oldukça sağduyulu davrandı. Bunu da söylemek lazım” dedi.
 
‘Suriye politikasından hoşnut olmadığını size kendisi mi söyledi, görüştünüz mü yoksa siz tahmin mi ediyorsunuz?’ şeklindeki bir soruya da yanıt veren Matkap, “Elbette kendisiyle gerektiği zaman görüşüyorum. Ancak bunu kendisi bana söylemedi. Ben öyle tahmin ediyorum. Nasıl aksi olabilir ki; Hatay’ın ekonomik anlamda çöktüğünü hepimiz biliyoruz. 
 
Hiçbir hükümet üyesi hele ki Hataylı ise memleketinde böyle şeyler yaşansın istemez. ıstemez ancak hükümetin bir üyesi olduğu için bunu söyleyemez” ifadesinde bulundu ve Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Hatay’da meydana gelen gezi parkı eylemlerinin ifade edildiği gibi artık birkaç ağaç meselesinden çıkıp Polisin sert tavrı yanı sıra Başbakan Erdoğan’ın kullandığı üsluba tepki olarak yapıldığını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz