Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Ergin: Sorumluluğum Arttı..

09 Mayıs 2009 Cumartesi, 09:25
Ergin: Sorumluluğum Arttı..

Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Anayasanın temel esaslarını ilke edinerek millete hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Ergin’i, bakan olduktan sonra ilk kez geldiği memleketi Antakya’da, hava alanında kutlamak isteyen partililer arasında izdiham yaşandı.
 
UZUN KONVOYLAR OLUşTU
 
Uçağın gelişinden 2 saat önce hava alanına giden partililer, uzun kuyruklar oluşturdu. Merkeze bağlı şenköy beldesinin yaşlılardan oluşan halkoyunları ekibi gösteriler sundu. Bakan Ergin’i, hava alanında Vali Nusret Miroğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer karşıladı. Ergin, daha sonra AK Parti ıl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında, “Milletin sosyal barışını güçlendirecek bir adalet hizmetinin 70 milyona ulaşmasını sağlamanın birinci ödevi olacağını” söyledi. “ülkenin demokratik, hürriyetçi zeminini daha da güçlendirmek ve Anayasa’nın temel esaslarını ilke edinerek bu millete hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını” ifade eden Ergin, milletvekilliğinin ardından gelen bakanlık görevi ile sorumluluğunun kat kat arttığını kaydetti.
 
HEDEF; GENEL SEçıM
 
Bundan sonra teşkilatlarına düşen görevin, siyasi partilerin yapması gereken çalışmaları yerine getirerek genel seçimlere hazırlanmak olduğunu vurgulayan Ergin, şöyle devam etti: “Bir seçim geçirdik. Antakya merkezde çok güzel bir sonuç aldık. Bunda herkesin büyük bir emeği var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Hatay’ı ziyaret etti. Son bir ay içerisinde kentimizde bir hareketlilik yaşanıyor. Bundan sonra Hatay’ı layık olduğu yere getirmek için ilçe ilçe, belde belde, köy köy, mahalle mahalle hatta kapı kapı tarayacağız. Bu millete bugüne kadar yaptığımız hizmetleri anlatacağız. önümüzdeki genel seçimlerle ilgili halkımızla buluşmanın kaynaşmanın çalışmalarını beraberce yapacağız.” Milletvekilliği ve bakanlık görevinin hem kente hem Türkiye siyasetine hem de millete karşı yeni sorumluluklar yüklediğini ifade eden Ergin, bu anlamda son dönemde kentteki turizmin canlanması, çarşı pazardaki hareketlilik ve yatırımlardaki artışın çok güzel işaretler olduğuna dikkati çeken Ergin, şunları kaydetti:
 
HATAY’I TüRKıYE’NıN 10 ıLıN ARASINDA YERALMASI ıçıN çALIşACAğIZ
 
“Hatay’ın Türkiye’nin sayılı ilk 10 ili arasında yer alması için iktidarıyla muhalefetiyle el birliğiyle çalışacağız. Bu şehri layık olduğu yere getirecek performansı ortaya koyacağız. Bütün hemşehrilerimi kentimizin yücelmesi noktasında iş birliğine ve hedefe kilitleyeceğiz. Sosyal hayatı, turizmi, yatırımları ve işsizliğe çözüm bulunması adına bu şehrin yaşam standardını yükseltecek bir gayretin içinde olacağız.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz