Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Ergin Küçük Sanayi Esnafıyla Buluştu…

07 Aralık 2013 Cumartesi, 11:32
Ergin Küçük Sanayi Esnafıyla Buluştu…

Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, ”Türkiye hızlı trenleri, Marmaray’ı, havaalanları, barajları, otoyolları, sağlık tesisleri, eğitim kurumlarıyla insanımızın beklediği bütün hizmet alanlarını devreye koyan, dizlerinde derman olan bir ülke” dedi.
 
Memleketi Hatay’da Antakya Küçük Sanayi Sitesi Parkı’nda esnafla bir araya gelen Ergin, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin emin adımlarla istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü vurguladı.
 
Türkiye’de siyasi ve ekonomik istikrarın getirdiği bereketten herkesin payını aldığına dikkati çeken Ergin, şunları söyledi:
 
“Türkiye, bölgesinde önemli bir istikrar adası artık. Türkiye, Asya ile Avrupa arasını denizin altından geçen güçlü bir ülke. 150 yıllık hayalleri gerçekleştiren bir ülke ve Türkiye hızlı trenleri, Marmaray’ı, havaalanları, barajları, otoyolları, sağlık tesisleri, eğitim kurumlarıyla insanımızın beklediği bütün hizmet alanlarını devreye koyan, dizlerinde derman olan bir ülke.”
 
Ergin, Hatay’ın büyükşehir statüsüne kavuştuğunu ve 15 ilçesi bulunduğunu hatırlatarak, ilçelerin 13’üne bölünmüş yolla gidilebildiğini, 2 ilçede ise bölünmüş yol için ihale yapıldığını kaydetti.
 
Hatay’ın kara ulaşımı noktasında Türkiye’nin önemli illerinden biri haline geldiğini belirten Ergin, ”Kısa süre içerisinde Hatay’ın 15 ilçesine bölünmüş ve duble yolla gide duruma geliyoruz. 6 sene önce havaalanımızı açtığımızda ‘yolcu bulur muyuz, bulamaz mıyız’ diye kara kara düşünüyorduk. şu an Hatay, havacılıkta da en fazla mesafe alan il oldu. ıstanbul’a, Ankara’ya, Kıbrıs’a, Cidde’ye, Riyad’a ve ızmir’e gidiyor. Uluslararası bir havaalanı olduk ve her geçen gün havaalanımıza yeni yatırımlar yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Hatay’a 750 odalı ve her odası 5 yıldızlı otel konforunda özel hastane standardında devlet hastanesi yapılmaya başlandığını, gelecek yıl aralık ayında vatandaşlara hizmet vereceğini ifade eden Ergin, bu sayede Adana, Gaziantep, Ankara ve ıstanbul’a hasta sevkine ihtiyaç kalmayacağını söyledi.
 
Hatay’ın “çılgın projesi” ile Amanos Dağlarını delerek ıskenderun’la Antakya’yı bağlayacaklarını belirten Ergin, 1 milyar liraya mal olacak projenin ihale edildiğini ve gelecek yıl şubat veya martta bitirileceğini kaydetti.
 
Bakan Ergin’e ziyaretinde, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, AK Parti ıl Başkanı ısmail Kimyeci, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz de eşlik etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz