Ergin; Büyükşehir’de itiraz etti…

04 Nisan 2014 Cuma, 23:08
Ergin; Büyükşehir’de itiraz etti…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Hatay seçimlerine itirazlarının devam ettiğini ve büyükşehri de alacaklarını ifade etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, ıskenderun’da seçimi kazanan Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i tebrik etmek için ıskenderun’a gitti. ıskenderun belediye meclis salonunda bir konuşma yapan Sadullah Ergin, Adalet ve Kalkınma Partisi’ nin Hatay’ın 15 ilçesinden 11’ ini aldığını ve Büyükşehir Meclisinin 87 üyesinin en az 50 tanesinin kendi partilerinin üyelerden oluştuğuna dikkat çekti. Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu’nun da bulunduğu ziyarette Milletvekili Ergin;

” Belediye Başkanımız Seyfi Dingil’ bize güvenerek ıskenderun halkına sözler vermiştir. Ankara olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız elbette ama Allah’ın izni ile Hatay Büyükşehir olarak da elimizden geleni yapacağız. çünkü inşallah Hatay büyükşehri de Adalet ve Kalkınma Partisi yönetecektir” dedi.

ıtirazlarının devam ettiğini ifade eden Ergin şunları söyledi:

“2009’a göre 8,1 puanlık artış sağladı. Hatay teşkilatları kurulduğu günden bu yana maksimum oyu bu seçimde aldık. Büyükşehirde CHP 3 bin 889 oy önde gözüküyor, 0.5-0.6 gibi oy önde gözüküyor. Akşam saat 16.30-17.00 arasında sandıklara gelmeyenlerin yerine kullanılmış bir tane haram oyumuz yok. ıtirazlar seçim kurulları tarafından incelenmektedir biz de bekliyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz