Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Epik Sanat Tiyatrosu ıstanbul’da

06 Temmuz 2012 Cuma, 10:56
Epik Sanat Tiyatrosu ıstanbul’da

Daha önce Adana, Mersin, ızmir ve Sivas’ta oyun sergileyen Epik Sanat Tiyatrosu bu kez ıstanbul da 4 ayrı yerde tiyatro oyunu sergiledi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hatay’dan Epik Sanat Tiyatrosu’nun da katıldığı ıstanbul Okmeydanı’nda düzenlenen “Anadolu Halk festivali”ne Anadolu’nun dört bir yanından gelmiş her yöreye ait tatlarla, geleneksel kıyafetleriyle, yemek ve kültürleriyle Anadolu halk festivalinde birleşen Anadolu halkları düzenin pisliğine, yozlaşmaya karşı kültürümüzü yaşatacağız diyerek 30 Haziran günü Sibel Yalçın parkında bir araya geldi.
 
 
 
Anadolu Halk Festivaline Hatay’dan katılan Epik Sanat Tiyatrosu festivalin ikinci günü Sibel Yalçın Parkın da “Katil Amerika” adlı sokak Tiyatrosu gösterisini sergiledi. Sokak Tiyatrosu yaklaşık 250 kişi tarafından izlendi. Festivalin üçüncü günü Grup yorum dan önce sahne alan Epik Sanat Tiyatrosu “Katil Amerika” ve “Sivas katliamı” oyunlarını art arda sergiledi. Tiyatro içinde Sivas’ta yananların isimleri tek tek sayılırken yoğun alkışla ve sloganlarla desteklendi. 29 Haziran günü başlayıp 3 gün boyunca süren festival Grup Yorum konseriyle sona erdi.
 
 
 
Epik Sanat Tiyatrosu 2 Temmuz günü Galatasaray Lisesi önünde Sivas Katliamı sokak tiyatrosunu sergiledi. Yaklaşık 100 kişinin izlediği oyunu turistler cep telefonlarıyla ve kameralarla çekti. Oyun bitiminde Taksim de CHP il binası önünde bir grup gencin Sivas katliamıyla ilgili bildiri dağıttıklarını görünce aynı oyunu yine sergiledi. Bu kez de çağrıya bildiri dağıtan gençler de destek olunca yaklaşık 300 kişi toplandı. 
 
 
 
Oyun sonunda Epik Sanat Tiyatrosu yönetmeni Gökhan Altunöz yaptığı açıklamada “Aynı oyunu geçen sene 2 Temmuz günü Sivas’ta 35 aydının yakıldığı yer  olan Madımak Otel’in önünde  de oynamıştık. şimdi Taksim de oynadık. Gerekirse Türkiye’nin her yerinde bıkmadan usanmadan oynamaya devam ederiz. Sivas Katliamı davasını zaman aşımına uğratarak unutturmaya çalışma çabaları boşunadır. 
 
 
 
Sivas hala yanıyor.Unutmadık unutturmayacağız.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz