Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Engelsiz Hayat

11 Mayıs 2011 Çarşamba, 09:15
Engelsiz Hayat

Sosyal Hizmetler ıl Müdürü Mevlüt Aydın ve il merkezinde faaliyet gösteren çeşitli kurumlardan gelen engelli vatandaşlar, “Engelliler Haftası” nedeniyle Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 
 
Ziyarette konuşan Mevlüt Aydın ‘ılimizdeki engellilerimizin artık topluma karışmış üretken bireyler olduklarını ilimize anlatmaya çalışacağız’ dedi.
 
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Lekesiz, bu haftanın engellilerimizle ilgili toplumsal duyarlılığın daha da artmasında katkısı olmasını dileyerek, ‘Günümüzde ülkelerin gelişmişliklerinin önemli göstergelerinden bir tanesi özürlülerle ilgili toplumda oluşmuş duyarlılık ve onların hayatın her alanında yer alma düzeyidir.
 
 
 
Tüm insanlar için geçerli olduğu gibi engelli vatandaşlarımız için de fark oluşturan eğitimdir. Dolayısıyla eğitim, birinci derecede önceliklerimiz arasındadır. Son bir yıl içerisinde hepimizin ortak çabasıyla il genelinde 17 bine yakın aile ziyaret edildi. Bunların yaklaşık 7 bini ilk defa eğitime kazandırıldı. Bu, onların bireysel hayatı ile toplumsal huzurumuz ve mutluluğumuz açısından da çok önemlidir’ dedi.
 
 
 
Devletimizin engelli vatandaşlarımız için sağladığı evde bakım ücreti ve diğer sosyal yardımlarla ilgili hususların her geçen gün daha iyi şartlara doğru gittiğini ifade eden Vali Lekesiz, önümüzdeki günlerde öncelikle il merkezinde olmak üzere Engelliler Koordinasyon Merkezlerinin açılacağı müjdesini verdi.
 
 
Bu merkezlerde engellilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilecekleri bir altyapının sağlanacağını ifade eden Vali Lekesiz, ‘Engelli vatandaşlarımızın hayattan zevk almaları ve hayatın her alanında görünür olmaları için bilinç oluşmasında katkıda bulunan resmi kurum ve kuruluşlarımız ile tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.’dedi.
 
 
Daha sonra Vali Lekesiz tarafından, ziyarette bulunan engelli çocuklara Engelliler Haftası anısına çeşitli hediyeler takdim edildi. Vali Lekesiz ve misafirlerin bir süre daha sohbet etmelerinin ardından ziyaret sona erdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz