Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Engellilerin çalıştırılmasına tepki…

04 Mart 2013 Pazartesi, 18:11
Engellilerin çalıştırılmasına tepki…

CHP Dörtyol ilçe örgütünün davetlisi olarak Dörtyol’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey, engellilerin yasalara rağmen Devlet Bankalarında çalıştırılmamalarına tepki gösterdi.
 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey ilk ziyaretini Atatürk Parkı içerisindeki Dörtyol Bedensel Engelliler Derneği ve Spor Kulübüne gerçekleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey burada sevgi gösterileriyle Dörtyol Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Perihan Peker tarafından karşılandı. CHP Dörtyol ılçe Başkanı Mustafa Kemal ıncesu bir açılış konuşması yaparak davetlerini kırmayarak Dörtyol’a teşrif ettikleri için CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey’e teşekkür etti.
 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey’e ziyaretleri kapsamında eşlik eden CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu yaptığı açıklamada; “Aslında Dörtyol’a Genel sekreterimiz Bihlun Tamaylıgil, Gurup Başkanvekilimiz Emine ülker Tarhan ve Genel Başkan Yardımcımız şafak Pavey ile birlikte gelmeyi düşünüyorduk. Genel Sekreterimiz ve Gurup Başkanvekilimizin son anda kararlaştırılan bir toplantıya katılmaları icap etti. Bu nedenle bu gün aramızda değiller. Ama iştiraklerinden ötürü Genel Başkan Yardımcımız şafak Pavey’e teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
ENGELLıLERE VERıLEN YASA HAKLARI KULLANDIRILMIYOR
 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey yaptığı konuşmada engellilere yasalarla verilen hakların maalesef kullanılmasına izin verilmediğini belirterek; “Biz parti olarak engellilerin sosyal haklarının verilmesi adına üstümüze düşen görevi yapıyoruz. Ama hükümet yasalarla tanınmış hakları vermekten geri duruyor. Bakınız Devletin bankası bile % 4 engelli çalıştırılması kotasına uymayarak ceza ödemeyi göze alıyor. Engelli çocukların karma eğitimin içerisinde olmasını savunuyoruz. Ama engellerle karşılaşıyoruz. Biz sesimizi çıkartıyoruz, şimdi sıra siz engellilerin, tüm engelliler yaşadıkları haksızlıklara karşı seslerini yükseltmeliler” dedi.
 
 
Daha sonra Millet Bahçesine geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey burada partilileri ile sohbet etti, onların sorunlarını dinleyerek çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı şafak Pavey son olarak Dörtyol Gönüllüleri Sosyal Yardımlaşma Derneğinin Kurşuncular Pasajı içerisindeki sosyal marketine bir ziyaret gerçekleştirerek ilçeden ayrıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz