Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Engelliler ıçin Yapılan Çalışmalar Artıyor…

03 Aralık 2011 Cumartesi, 11:05
Engelliler ıçin Yapılan Çalışmalar Artıyor…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ülke genelinde olduğu gibi Hatay’da da engelliler için yapılan çalışmaların her geçen gün arttığını söyledi.
 
 
Lekesiz, Valilik binasında ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama Komitesi”ni kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AB standartlarına erişme azmi çerçevesinde her alanda olduğu gibi engelliler için yapılan çalışmaların daha iyiye gittiği belirtti.Bu yıl içerisinde 405 engelliye özürlü kimlik kartı verildiğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
 
 
 
” ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de engelliler için yapılan çalışmalar her geçen gün artıyor. Bu yıl 18 engellimiz özel bakım merkezlerine yerleştirildi, 190 zihinsel ve bedensel engellimize yatılı bakım hizmeti veriliyor ayrıca 14 görme engellimize de bilgisayar kullanma kursu verildi. Engelliler üretiyor Projesi kapsamında 12 zihinsel engelli katılımcıya halı ve kilim dokuması öğretildi. Yaklaşık 12 bin özürlü vatandaşımıza evde bakım ücreti ödeniyor”
 
 
 
Lekesiz, bu yıl yaptıkları çalışmayla il genelinde engelli envanterinin çıkarıldığını ayrıca, önümüzdeki yıl şubat ayı içerisinde engellilerin bir araya gelip çeşitli kurslara katılabileceği Engelli Koordinasyon Merkezi’nin açılacağını bildirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz