Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Engelleri birlikte aşacağız…

02 Aralık 2009 Çarşamba, 23:14
Engelleri birlikte aşacağız…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Savaş mesajında şöyle dedi.
            Saygıdeğer Hemşehrilerim;
Engelli olmak, yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimini ilgilendiren, teşhisten iyileştirmeye, istihdamdan sosyal hizmetlere, özel eğitimden rehabilitasyona kadar bütüncül bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir meseledir.
Toplumun üzerine hassasiyetle gitmesi gereken sorunlarından biri olan engellilerle ilgili topyekün bir bilinçlendirmeye ihtiyacımız vardır. Bu hassas konu, anne sağlığından eğitime, yönetimden iş kanunlarına kadar hayatın bütün alanlarında bir bilgilendirme ve bilinçlendirme seferberliği gerekmektedir.
Engellilerin toplumsal hayatlarını kolaylaştıracak, ümitli olmaları ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak tüm koşul ve imkânların oluşturulması, çağdaş yerel yönetim anlayışının öncelikli görevlerindendir. Antakya Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızla her zaman iç içeyiz, onlara maddi ve manevi destek sunmanın yanında, sorunlarına çözüm üretmek için de tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.
Amacımız onları çalışan, üreten ve kendi kendilerine yeten bireyler haline getirmektir. çağdaş belediyecilik anlayışımızla yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda engelli vatandaşlarımızın daima yanında olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü” kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
Asya Gazetesi olarak biz de engelli tüm okurlarımıza engelsiz bir hayat dileriz…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz