Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Engeller Kalktı…

28 Eylül 2011 Çarşamba, 10:08
Engeller Kalktı…

Antakya Belediyesi başta engelli çocuklar olmak üzere tüm engellilerin toplumla bütünleşmesine yönelik adımlarına hergün bir yenisini ekliyor. Kent kenelinde yürüttüğü cadde ve kaldırım düzenlemelerini görme, işitsel ve fiziksel engelli insanların ihtiyacına yönelik gerçekleştirerek toplumsal yaşamda rahat hareket edebilmelerine olanak sağlamayı amaçlayan Antakya Belediyesi aynı düşünceden hareket ederek parklara engelli çocukların faydalanabileceği oyun gurupları monte ediyor.
 
 
Daha önce benzer bir çalışmayı Antakya Belediye Parkı’nda gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz yıl park ve yeşil alana dönüştürülerek Antakyalıların hizmetine sunulan DSı Parkı’na engelli çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla engelsiz çocuk oyun gurubu monte etti.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Sosyal belediyecilik alanında yapmış olduğumuz projelerimizde engelli vatandaşlarımıza pozitif yönde ayrımcılık yapıyoruz. şehrimizde yaptığımız üst yapı çevre düzenleme çalışmalarında engelli vatandaşlarımızın hiçbir destek almadan dahi rahatlıkla dolaşabilecekleri alanlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca özellikle engelli çocuklarımızın aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri mekanlar oluşturuyoruz.
 
 
Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarına katma hedefi güdüyoruz. Bu kapsamda hemşehrilerimizin sık uğrak yerlerinden biri olan Dsi Parkı’na engelli çocuklarımızın faydalanabileceği “Engelsiz çocuk Oyun Gurubu’nun” montesini gerçekleştirdik.” dedi.
 
 
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Dsi Parkı’nda çocuk oyun gurubu monte edilen alanda bulunan zeminin tesviye ve çimlendirme çalışmasının da bu hafta içinde tamamlanacağı belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz