Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

En Önemli Konumuz Güvenliktir…

27 Mart 2010 Cumartesi, 13:26
En Önemli Konumuz Güvenliktir…

Hatay ıl Emniyet Müdürü Sayın Ragıp Kılıç, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na iade-i ziyarette bulundu. Emniyet Müdürü KILIç’ı, ATSO Başkanı Hikmet çıNçıN eşliğinde ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan bir heyet karşıladı. 
 
Konuşmasında, yeni görevinden ötürü kendisini tekrar Hatay’da görmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifada eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı çıNçıN, “ılimizde ekonomi, sermaye sorunları önemli olsa da öncelikli ve en önemli konumuz tabiî ki güvenliktir. Bu hususta, daha önceki başarılı çalışmalarınıza benzer şekilde çalışacağınıza inanıyoruz. Odamız ve arkadaşlarımız adına yane görevinizde size başarılar diliyorum.” dedi.
 
 
Sıcak bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette konuşan Emniyet Müdürü KILIç, “tekrar Antakya’da bulunmaktan ötürü çok memnunum. Böylesi bir göreve ilk olarak Hatay’da başlamak herkese nasip olmaz. Bu benim için çok büyük bir şereftir.” şeklinde konuşan Emniyet Müdürü KILIç, MOBESE kameralarından asayiş uygulamalarına, Kaçakçılık ve organize suçlardan hırsızlık sorunlarına, jandarmadan alınan bölgelerden 155 hattına kadar birçok konu hakkında soruları yanıtladı, sorunları dinledi.
 
Polisin, halkın huzur ve güvenliği için özveriyle çalıştığını dile getiren Kılıç, ”Emniyet güçlerimiz her ihbarı değerlendiriyor. Vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu her an onarlın yanında olmaya özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımız da bizlere bu konuda yardımcı oluyor. Hatay bu bakımdan kendini iyi geliştirmiş bir kent. En küçük şüphede 155 hattını arayarak ihbarlarda bulunuyorlar. Böylelikle, emniyet-vatandaş ilişkisi de daha iyi gelişiyor ve huzur için gerekli birliktelik sağlanmış oluyor. Hatay halkı her istediği saatte sokağa çıkıp gezebilir. Bu konuda bir asayiş sorunu yaşanmaz, artık şehrin her noktası güvenlidir. çünkü halkın huzuru, bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.
 
Asayiş uygulamalarına ve MOBESE kameraları çalışmalarına da değinen Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, “MOBESE sistemi şu an deneme aşamasında. Antakya’da 48 noktaya MOBESE kameraları yerleştirildi. Ayrıca ilave olarak 8 yeni nokta daha belirledik ve en kısa sürede bu noktalara da kameraları yerleştireceğiz” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz