En Çok Messi Konuşuldu

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 15:47

Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda sona gelindi. Almanya’nın kupayı kaldırdığı turnuvanın nabzını tutan Medya Takip Merkezi (MTM), Dünya Kupası ile ilgili çıkan haberlerde en çok hangi oyuncunun konuşulduğunu listeledi. Araştırmaya göre, turnuva boyunca en çok Lionel Messi konuşulurken onu Neymar ve Sneijder takip etti. İşte araştırmanın detayları…

mtm_dunyakupasıMedya Takip Merkezi (MTM), 2014 Dünya Kupası boyunca çıkan haberleri kayıt altına alarak, turnuvada en çok konuşulan oyuncuları sıraladı. Araştırmaya göre, finalde Almanya’ya 1-0’lık skorla yenilen Arjantin’in dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi 1.118 haberle turnuva boyunca en çok konuşulan oyuncu oldu.

Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Brezilya, dördüncü olurken sambacıların yıldız ismi Neymar, turnuva boyunca en çok konuşulan ikinci oyuncu oldu. 1.075 haberle gündeme gelen yıldız oyuncu, takımının aldığı kötü sonuçlar ve sakatlığı ile haberlere konu oldu.

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder de 814 haberle üçüncü sırada yer buldu. Kupa boyunca gösterdiği muhteşem performansla gündeme gelen Sneijder, Hollanda’nın turnuvayı üçüncü bitirmesiyle ilgili çıkan haberlerle de konuşuldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz